Informacje
 • Nad polskimi trasami chmur nie zabraknie. Słońca i śniegu także nie

  25-02-2015 21:30 Prognoza pogody dla narciarzy w Polsce

  W kraju będzie po czym zjeżdżać, a i pogoda w wielu miejscach dopisze

  Fot. sxc.hu | Film: TVN Meteo

  W większości polskich kurortów narciarskich aura dopisze, tylko lokalnie mogą wystąpić niewielkie opady śniegu czy silniejsze zachmurzenie. Jednak, choć nie wszędzie pogoda będzie dobra, nigdzie nie zabraknie porządnie przygotowanego śniegu, po którym miłośnicy białego szaleństwa będą mogli szusować.

  Warunki narciarskie w jednym z krajowych ośrodków narciarskich - Czarna Góra Koziniec Ski (0 st. C za dnia, -3 st. C w nocy) będą, podobnie jak i pogoda, dobre. Na górnej stacji narciarze zastaną bowiem aż 110 cm warstwę ratrakowanego śniegu i liczącą 85 cm warstwę na dolnej stacji. Z kolei narciarze wypoczywający w ośrodku Czorsztyn Ski (2 st. C za dnia, -1 st. C w nocy) szusować będą pod zachmurzonym niebem, z którego prószyć będzie śnieg. Na górnej stacji zastaną 70-centymetrową warstwę śniegu i liczącą 30 cm warstwę na dolnej stacji.

  Pogodna aura

  Warunki narciarskie m.in. w Istebnej, w ośrodku Złoty Groń (2 st. C za dnia, -1 st. w nocy) będą doskonałe, a trasy przygotowane. Na górnej stacji narciarze zastaną liczącą 100 cm warstwę ratrakowanego śniegu, a na dolnej liczącą 70 cm.

  Słoneczne stoki

  Warunki narciarskie w pozostałych ośrodkach, m.in. w Szklarskiej Porębie, w Karpaczu czy w Świeradów Zdroju będą znakomite. W ośrodku Ski Arena Szrenica (2 st. C za dnia, -5 st. C w nocy) na narciarzy na górnej stacji czekać będzie warstwa ratrakowanego śniegu licząca 60 cm, zaś na dolnej sięgająca 40 cm. Narciarze wypoczywający w Ustroń-Czantoria (3 st. C za dnia, 1 st. C w nocy) z kolei zastaną na górnej stacji warstwę liczącą 80 cm i sięgającą 50 cm warstwę na dolnej stacji.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...