Informacje
 • Z depresji wyleczyła go mysz. Tygrys syberyjski już nie robi sobie krzywdy

  24-02-2015 14:25 Gryzoń śmiało wędruje po grzbiecie drapieżnika

  Tygrys i mysz mogą się przyjaźnić

  ENEX

  Oto dowód prawdziwej przyjaźni. Ogromny tygrys syberyjski polubił białą mysz laboratoryjną. Drapieżnik ewidentnie potrzebował towarzystwa. Wcześniej z tęsknoty za utraconym partnerem sam się okaleczał.

  Tygrysy syberyjskie najwyraźniej źle znoszą stratę partnera. Jeden z tych drapieżników - Sandokan, przebywający w rumuńskim zoo w miejscowości Galanti - wpadł w wielką depresję po stracie swojego towarzysza. Z tęsknoty sam siebie okaleczał, raniąc m.in. własne oko.

  Pracownicy parku zoologicznego nie wiedzieli, jak pomóc 13-letniemu tygrysowi w żałobie. By zwrócić jego uwagę, zaoferowali mu towarzystwo białej myszy. Okazało się, że gryzoń pomógł mu wyjść z depresji nim sam wydłubał sobie całkowicie oko.

  Dogadują się dobrze

  - Kot i mysz dogadują się naprawdę dobrze, mimo że tygrys mógł zareagować inaczej. Mysz wspina się po nim, chodzi po jego futrze. Sandokan najwyraźniej potrzebuje bliskiej istoty obok siebie - mówił w wywiadzie lokalnym mediom.

  Niestety dowody tej wielkiej przyjaźni mogli podziwiać tylko pracownicy zoo. Park jest obecnie zamknięty na czas remontu. Otwarcie planowane jest na lato.

 • zoo nie takie straszne
  Mówiąc że zoo to dla zwierząt więzienie nie macie racji. W zoo nikt nie zabija zwierząt a na wolności tak. Przykładem są tygrysy na wolności nie ma ich nawet 4tysięcy. Kto wie może tylko dzięki temu przeżyją? Poza tym często przebywają w takich miejscach zwierzęta które z takich czy innych powodów nie mogą już żyć na wolności.
  ~ola /2015-03-02 15:29
 • depresja
  W takich warunkach każdy popadłby w depresję czy pan dyrektor nie mógłby dla towarzystwa zamieszkać razem z wdową ? Jest tak zadowolony z siebie, ze tylko straż dla zwierząt mogłaby zgasić ten rozkoszny uśmiech z jego buźki. Ta pani rozkoszna idiotka tez cieszy się chyba z siebie. Jak tacy ludzie mogą być opiekunami zwierząt. Nie powinni się opiekować nawet tą myszą
  ~siu6c6 /2015-02-26 12:10
 • Rece opadaja jak sie czyta takie artykuly
  Jak mozna trzymac w takich warunkach tak piekne zwierze .No przeciez to oczywiste ze ten zwierzak ma dosc zycia w wiezieniu.Ludzie to jednak najwieksze bydlaki tego swiata.Boga nie ma a czlowiek rowniez jest zwierzeciem wiec szanujmy wszystko co nas otacza.I swiat bylby duzo bardziej piekniejszy LEPSZY!!!
  ~Lukas /2015-02-25 18:20
 • ZOO TO DEPRESJA
  Zgadzam się z Krzychu, jej partner ktory umarł był jedyną pociechą w tym więzieniu jakim jest zawsze jest zoo, bez niego wpadła w autodestrukcję, na wolności inaczej by to zniosła.
  ~Aga /2015-02-25 15:49
 • Rumunia
  Rumunia to piękne kraj pełen sympatycznych ludzi, zachęcam do jego odwiedzenia!
  ~asdf /2015-02-25 11:38

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po chłodnym długim weekendzie temperatura zacznie stopniowo rosnąć, a za tydzień...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...