Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 18°C 23°C 12°C Przejściowe zachmurzenie
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na 16 dni: jeszcze za wcześnie na radość z ciepła

  22-02-2015 14:58 Długoterminowa autorska prognoza Tomasza Wasilewskiego

  Aura będzie zmienna

  Do końca zimy zostało jeszcze 26 dni i jak wynika z najnowszych prognoz większość z nich będzie cieplejszych od zimowej średniej. Nie znaczy to jednak, że chłodna, a nawet śnieżna aura jeszcze na moment się do nas nie zakradnie.

  Zanim jednak to się stanie, to w ostatnim tygodniu lutego czeka nas zdecydowanie ciepła pogoda. Łagodne, atlantyckie powietrze będzie do nas napływać między innymi dzięki niżowi z północy Europy. On wraz z wyżem ulokowanym nad oceanem utworzą strumień ciepłego powietrza, który dotrze do Polski (patrz mapa). Warto w tym miejscu zaznaczyć, że z powodu obecności niżu nad Morzem Śródziemnym zimne powietrze napłynie nad północną Afrykę i tam przez moment może być chłodniej niż u nas.

  Z tego układu ciśnienia wynika dla nas ciepła końcówka lutego – na południu może być nawet 10, 11 stopni. Ta właściwie już normalna (choć w ogóle nietypowa) dla tej zimy temperatura będzie się utrzymywać do pierwszych dni marca. Na północy kraju będzie 5, 6 stopni, a na południu ponownie do 11. Później chyba przyjdzie nam zapłacić rachunek za wcześniejszy brak zimy i bardzo prawdopodobne jest większe ochłodzenie od strony Skandynawii. Jeśli te przewidywania się sprawdzą, to od 6 marca może być chłodno lub nawet zimno, bo około zera stopni. W tym czasie może też padać śnieg z deszczem lub śnieg.

  Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.

 • Wiosno przybywaj!
  Alu, jestem podobnego zdania - pewnie będą krótkie okresy ochłodzenia (takie zdarzają się przecież nawet w maju), wygląda jednak na to, że może być tylko lepiej. Ponad 15 stopni już w marcu - bezcenne :)
  ~Macias_POZ /2015-02-23 00:47
 • Do jolki
  bez przesady 25 lat temu (1990) luty był znacznie cieplejszy
  ~ala /2015-02-22 23:53
 • teorie spiskowe
  @~jolka fajnie mieć taką babcię która się na wszystkim zna od GMO po loty w kosmos, nie to co nowe pokolenie, nic ich nie interesuje, a zajmują głos w każdej sprawie.
  ~Niki /2015-02-22 18:49
 • zima
  Będzie jeszcze podrygiwać od czasu do czasu, ale jej czas się powoli kończy, to powolna agonia, mam nadzieję, Liczę że po połowie marca przyjdą temp powyżej 15 stopni, tak jak rok temu
  ~ala /2015-02-22 17:46
 • Jeszcze za wczesnie na radosc z ciepla
  u nas w Polsce prawie Floryda a w USA zimno mroz az piszczy i co tu mowic o zimie ? Cos się poprzewraalo z ta pogoda moja babcia mowila ze będzie strasznie jak nie przestana latac w kosmos może oni tam cos wyrabiają czego my nie wiemy tu na ziemi i dlatego taka jest zawierucha z ta pogoda???!!!!!
  ~jolka /2015-02-22 16:27

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez najbliższe dwa tygodnie do Polski będzie płynąć bardzo ciepłe powietrze, a...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....