Informacje
 • Pandora szaleje na wschodzie, Quantum przy granicy z Meksykiem. USA jak "wyjęte z zamrażarki"

  22-02-2015 16:04 Nadeszły kolejne burze śnieżne

  Burze śnieżne nie dają Amerykanom chwili wytchnienia. Pandora szaleje w centrum oraz na wschodzie, a Quantum na południu USA.

  Od piątku przez regiony leżące we wschodnich i w centralnych Stanach Zjednoczonych przechodzi burza śnieżna Pandora. W niedzielę nad ranem lokalnego czasu przetaczała się przez wybrzeże (na odcinku od New Jersey, przez miasto Nowy Jork, do południowej części Nowej Anglii).

  Lodowo i śnieżnie

  Poza śniegiem występują tam opady marznącego deszczu, który powoduje, że na drogach od Missouri do Alabamy jest wyjątkowo ślisko. W piątkową noc i sobotni poranek lód skuł m.in. część stanów Tennessee (tworzy tam warstwę grubości nawet pięciu centymetrów), Kentucky i Wirginia Zachodnia.

  W sobotni wieczór w stanie Nowy Jork w miejscowości Shortsville pod wpływem śniegu zawalił się dach budynku. Lokalne władze nie informują o żadnych ofiarach śmiertelnych.

  Pandora przyniosła miejscami warstwę śniegu sięgającą pół metra. Tak dużo zanotowano w Wirginii Zachodniej. 38 centymetrów spadło w Wirginii, a 33 cm - w Maryland.

  Południe pod panowaniem Quantum

  Na południu Stanów Zjednoczonych pogodą kieruje Quantum. Burza śnieżna cięgnie się od Gór Skalistych aż po granice z Meksykiem. Meteorolodzy ostrzegają przed mrozem, deszczem, śniegiem a także przed opadem deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu.

  Pogodowy miszmasz w poniedziałek

  W niedzielę oraz w poniedziałek strefa deszczu, deszczu ze śniegiem oraz marznącego deszczu znajdzie się od północnego Teksasu po południową Oklahomę, południowe Arkansas oraz północną Luizjanę. Natomiast śnieg spadnie w północnych regionach Teksasu oraz w centralnej i w północnej Oklahomie. Synoptycy zapowiadają, że przeważnie opady śniegu nie przekroczą siedmiu centymetrów. Powyżej 15 cm może spaść lokalnie w Teksasie oraz w Oklahomie. Tam temperatura powietrza spadnie też poniżej zera.

  Śnieg widziany z kosmosu

  Satelita Terra uchwyciła to, jak w piątek prezentowały się z kosmosu Stany Zjednoczone zmagające się ze skutkami surowej zimy.

  - Wyglądają, jakby wsadzono je do zamrażarki - kwitują widok pracownicy NASA.

   

   

 • USA
  mają ładne widoki dużo dużo śniegu i mróz aby do wiosny
  ~JOLA /2015-02-22 16:27

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...