Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 18°C 23°C 12°C Przejściowe zachmurzenie
zwiń
Informacje
 • Pogoda zróżnicowana. Niektóre stoki zmyje deszcz

  21-02-2015 21:01 Prognoza pogody TVN Meteo dla kurortów narciarskich w Polsce

  Miłośnicy zimowego szaleństwa w Polsce będą szusowali w słońcu... i w deszczu

  sxc.hu

  Miłośnicy białej jazdy planujący w niedzielę zjeżdżać po polskich stokach muszą przygotować się na to, że nie wszędzie aura dopisze. Niebo będzie na ogół zachmurzone, co nie wyklucza przejaśnień oraz, niestety, lokalnych opadów deszczu.

  Na narciarzy szusujących w ostatni dzień tygodnia po trasach w Świeradowie-Zdroju (4 st. C za dnia, 0 st. C w nocy) czekać będzie pochmurna i deszczowa aura oraz sięgająca 150 cm warstwa ratrakowanego śniegu.

  Z kolei miłośnicy zimowej jazdy, którzy zatrzymali się w ośrodkach w pobliżu Ustronia (7 st. C za dnia, 2 st. C w nocy), na górnej stacji zastaną sięgającą 80 cm pokrywę ratrakowanego śniegu. Tam także aura nie dopisze - wystąpią przelotne opady deszczu.

  Polsko-słowacki miszmasz

  Warunki narciarskie w Białce Tatrzańskiej (3 st. C za dnia, -1 st. C w nocy) - pomimo dobrej pogody - nie będą najlepsze. Na górnej stacji narciarze zastaną liczącą 50 cm zamrożoną warstwę śniegu. Na trasach w słowackiej Tatrzańskiej Łomnicy (-5 st. C za dnia, -8 st. C w nocy) mogą liczyć na ratrakowany śnieg, którego warstwa na górnej stacji sięgnie 150 cm, a na dolnej - 80 cm.

  I pogodnie, i deszczowo

  Warunki narciarskie w Istebnej (5 st. C za dnia, 0 st. C w nocy), mimo deszczowej i umiarkowanie pochmurnej aury, będą dobre. Narciarze będą szusowali po mniej więcej 100 cm śniegu.

  Na trasach w Szczyrku (7 st. C za dnia, 2 st. C w nocy), nad którymi również zbiorą się deszczowe chmury, narciarze na górnej stacji zastaną sięgającą 120 cm warstwę przygotowanego śniegu i liczącą 40 cm warstwę na dolnej stacji.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez najbliższe dwa tygodnie do Polski będzie płynąć bardzo ciepłe powietrze, a...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....