Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 11°C 18°C 11°C Przeważnie słonecznie
zwiń
Informacje
 • Nad Alpami zbiorą się chmury, dopada śniegu

  21-02-2015 20:06 Prognoza pogody na narciarzy w kurortach alpejskich

  Nad większością alpejskich tras zbiorą się chmury

  Fot. sxc.hu | Film: TVN Meteo

  Miłośnicy zimowego szaleństwa na alpejskich stokach nie będą zachwyceni niedzielną aurą. Synoptycy prognozują, że niebo nad większością kurortów będzie zachmurzone, a poza tym wystąpią opady śniegu. Są jednak szanse na lokalne rozpogodzenia i przejaśnienia.

  Narciarze planujący w niedzielę szusowanie po austriackich Alpach muszą nastawić się na zachmurzone niebo i prószący z nieba śnieg oraz na grubą warstwę śniegu na stokach.

  W kurorcie narciarskim Kaprun (-4 st. C za dnia, -6 st. C w nocy) warstwa puchu na górnej stacji sięgnie 260 cm, a na dolnej - 20 cm. Z kolei na lodowcu Pitztal (3 st. C za dnia, 1 st. C w nocy) na górnej stacji leżą 284 cm puchu, a na dolnej - 211 cm.

  Świeży puch we Włoszech

  Nie inaczej będzie we włoskiej części Alp, nad którą niebo również będzie zachmurzone. Tam także utrzymają się opady śniegu.

  Będzie jednak po czym zjeżdżać - w Breuil Cervina (-11 st. C za dnia, -17 st. C w nocy) warstwa śniegu na górnej stacji sięgnie 280 cm, na dolnej - 70 cm. We włoskim Livigno (-6 st. C za dnia, -11 st. C w nocy) z kolei śniegu na górnej stacji będzie 152 cm, zaś na dolnej - 54 cm.

  Pochmurne przejaśnienia

  Miłośnicy białego szaleństwa w kurortach francuskich i szwajcarskich mają szansę na rozpogodzenia. Niestety, nie wszędzie będzie słonecznie - miejscami utrzyma się większe zachmurzenie i lokalnie poprószy.

  W słonecznym Alpe d'Huez (-3 st. C za dnia, -5 st. C w nocy) na górnej stacji narciarze i snowboardziści zastaną sięgającą 180 cm warstwę śniegu. 97 cm będzie natomiast na dolnej. Z kolei w zachmurzonym Davos (-2 st. C za dnia, -3 st. C w nocy) na górnej stacji zamrożona pokrywa sięga 142 cm. 

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez najbliższe dwa tygodnie do Polski będzie płynąć bardzo ciepłe powietrze, a...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....