Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 17°C 23°C 12°C Przejściowe zachmurzenie
zwiń
Informacje
 • Kapryśne podrygi wiosny. Wyższa temperatura, ale i więcej deszczu

  21-02-2015 07:20 Specjalna prognoza "Meteo News" na pięć dni dla Polski

  Zmienna pogoda w Polsce

  Kontakt Meteo/Casimirus

  Nadchodzące dni w naszym kraju będą ciepłe, ale i również deszczowe. Z każdym dniem przybywać będą obszary, na których zrobi się mokro. Najwyższe wartości na termometrach odnotuje się we wtorek, kiedy temperatura zawaha się od 6 st. C do 11 st. C.

  Układ niskiego ciśnienia, który znajduje się nad Danią, wpływa na pogodę w naszym kraju.

  W weekend nawet 10 st. C na termometrach

  Sobota w naszym kraju będzie na ogół pogodna. Synoptycy prognozują również umiarkowany i dość silny wiatr, który w porywach osiągnie do 70 km/h. W Tatrach wiać będzie halny, którego prędkość wyniesie nawet 120 km/h. Termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą od 4 st. C na Suwalszczyźnie do nawet 10 st. C na Dolnym Śląsku.

  W niedziele aura popsuje się. Niebo na ogół przysłonięte będzie chmurami, a miejscami możliwy jest słaby deszcz lub mżawka. Na Suwalszczyźnie synoptycy prognozują możliwy powrót zimy, lokalnie spadnie deszcz ze śniegiem. Wiatr w niedzielę nie będzie dokuczał już mieszkańcom Polski. Temperatura zawaha się od 3 st. C na Suwalszczyźnie do 9 st. C na Podkarpaciu.

  Deszczowy nadchodzący tydzień

  W poniedziałek meteorolodzy prognozują na ogół dość pogodną aurę. Jedynie mieszkańcy zachodu będą mieli powody do narzekania. Tam miejscami spadnie deszcz. Termometry wskażą do 4 st. C na Suwalszczyźnie do 10 st. C na Podkarpaciu.

  Wtorek rozpocznie się deszczowo w wielu regionach naszego kraju. Jedynie na południowym wschodzie niebo powinno być pogodne. Synoptycy prognozują od 4 st. C na Suwalszczyźnie do nawet 11 st. C na Podkarpaciu.

  W środę Polska znajdzie się pod chmurami, na ogół deszczowymi. Opady nieprzewidywane są jedynie na Pomorzu. Termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą od 6 st. C na północnym wschodzie do 10 st. C na południowym wschodzie kraju.

  Pełne wydanie "Meteo News" znajdziesz tu

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez najbliższe dwa tygodnie do Polski będzie płynąć bardzo ciepłe powietrze, a...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....