Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 11°C 18°C 11°C Przeważnie słonecznie
zwiń
Informacje
 • Jerozolima bez komunikacji miejskiej. Autobusy nie mają "zimówek"

  21-02-2015 12:00 Biało zrobiło się w wielu miejscach Izraela

  Jerozolima zmaga się z opadami śniegu. Biało zrobiło się również w innych regionach Izraela m.in. w pobliżu Wzgórz Golan. Mieszkańcy są pozbawieni komunikacji miejskiej w największym mieście tego kraju.

  Kiedy my możemy cieszyć się dodatnią temperaturą i pierwszymi oznakami przedwiośnia, w Izraelu spadł śnieg. Poza tym ostatnie dni były zimne i wietrzne.

  Śnieg i grad

  Jak informują lokalne media, w Jerozolimie odnotowano opady rzędu 15 - 30 cm. Biało zrobiło się również w rejonie Wzgórz Golan i na południu kraju w mieście Beer Szewa.

  W Tel-Awiwie w nocy czwartku na piątek (19/20.02) odnotowano opady gradu. Były też miejsca, przez które przeszły intensywne burze przynoszące obfite opady deszczu. Wyładowania atmosferyczne odnotowano głównie na południu Izraela.

  Zarządzono naradę

  Premier Izraela zarządził w czwartek specjalną naradę z ministrem bezpieczeństwa publicznego i burmistrzem Jerozolimy. Władze obawiają się, że powtórzy się sytuacja z poprzedniego roku, kiedy z powodu opadów śniegu ruch drogowy został całkowicie zamknięty.

  Już teraz po Jerozolimie nie jeździ komunikacja miejsca: autobusy i tramwaje. Wiele ulic wyłączono z ruchu. Kursują jedynie prywatne autobusy dojeżdżające na dworce kolejowe.

  Czujni internauci

  O trudnej sytuacji pogodowej w Jerozolimie pisał na Kontakt Meteo również Reporter 24 Paweł.

  - Wczoraj od godz. 21 zaczął padać śnieg, tak całą noc - relacjonował czwartkową sytuację internauta. - W Jerozolimie śnieg się zdarza, ale tak duży opad to rzadka rzecz. Nic nie jeździ, bo auta są nieprzygotowane - nie używa się tu opon zimowych - dodał Paweł.

   

   

   

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez najbliższe dwa tygodnie do Polski będzie płynąć bardzo ciepłe powietrze, a...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....