Informacje
 • "Arktyczna inwazja" na USA. Tak zimno nie było od 20 lat

  20-02-2015 10:47 Miejscami temperatura może spaść do -30 st. C

  Przeszywające zimno wdarło się ostatniej doby do wschodnich i południowo-wschodnich stanów USA. Na oficjalne wyniki pomiarów trzeba jeszcze poczekać, ale amerykańskie media już podają, że to "historyczny mróz". Czy padnie wartość -30 st. C?

  Wyjątkowo mroźną dobę przeżywają właśnie mieszkańcy wschodnich i południowo-wschodnich stanów USA. W nocy z czwartku na piątek termometry mają pokazać miejscami poniżej 20 st. mrozu. Tak zimno nie było od 20 lat. Amerykańskie media mówią o "arktycznej inwazji".

  Strażacy ostrzegają

  Dla Cleveland w stanie Ohio prognozy mówią o minus 24 stopniach, w Nowym Jorku ma być minus 17 stopni, a w Waszyngtonie minus 16. Eksperci zwracają uwagę, że silny wiatr powoduje, iż odczuwana temperatura jest jeszcze niższa. Strażacy ostrzegają, że może dojść do zamarzania wody w rurach.

  Zimno nawet na południu

  W wielu regionach, zwłaszcza na południu, temperatura jest nawet o 22 stopnie niższa od średniej wieloletniej. Nawet na słonecznej i ciepłej zwykle Florydzie temperatura w nocy może spaść w niektórych miejscach poniżej zera. W Miami termometry mają pokazać w piątek rano plus 4 st. C.

  Czy zamarznie Niagara?

  Okolice wodospadu Niagara pokryła gruba warstwa lodu. To dlatego, że mgła i odpryski wody zamarzają i osadzają się na powierzchni. Sam wodospad nie zamarznie, twierdzą eksperci. Wody w tym miejscu jest za dużo i płynie zbyt szybko. Turyści i tak tłumnie ściągają pod wodospad, bo sceneria jest niesamowita (zobacz powyższy film).

  Boston odkopuje się spod śniegu

  W Bostonie nie tylko mróz daje się mieszkańcom we znaki. Od końca stycznia spadło tam 2,5 metra śniegu i dalej pada. Mieszkańcy poruszają się po mieście w śnieżnych tunelach. Wiele dróg jest nieprzejezdnych. Władze miasta poinformowały, że potrzebują 30 dni, alby przywrócić porządek.

  Nowojorczycy w mroźnym uścisku

  Modni Nowojorczycy mają twardy orzech do zgryzienia. Wyglądać dobrze i zmarznąć, czy postawić na ciepło i komfort. Dwucyfrowy mróz utrzymuje się tam już kilka dni. Noc z 19 na 20 lutego to jednak apogeum niskich temperatur. Czy termometry pokażą -17 st. C, zobaczymy.

  W Nashville zamarzły miejskie fontanny

  Wyjątkowo niskie temperatury to wynik zimowej burzy śnieżnej Octavia, która od kilku dni przetacza się przez stany USA. Dotarła nawet na południe. W Nashville w stanie Tennessee pozamarzały miejskie fontanny.

  Selfie na tle zmrożonego miasta

  Nawet w Atlancie w południowo-wschodnim stanie Georgia, termometry w czwartek pokazały -10 st. C. Mieszkańcy postanowili wykorzystać to niezwykłe pogodowe zdarzenie i wyruszyli na miasto ze aparatami w dłoniach. Selfie na tle zmrożonych fontann nie było końca.

 • Zima na Florydzie.
  Faktycznie dzisiaj rano bylo 4 stopnie C...trzeba bylo wlaczyc klimatyzacje z nawiewem cieplego powietrza.Musialam zrezygnowac dzisiaj z porannej rowerowej wycieczki,zbyt zimno...nawet zakladajac rekawiczki,szalik,czapke ,tak jak ubralam sie poprzedniego dnia.
  ~Monika /2015-02-20 23:00
 • Efekt cieplarniany
  Ach ten okropny efekt cieplarniany. Ocieplanie przez oziębianie. Jestem ciekawy, co jeszcze wymyśli globalna szulernia od CO2, Grin pic i inne gangsterskie organizacje, które pasą się na tym wstrętnym oszustwie i kłamstwie.
  ~astrolog /2015-02-20 12:27
 • zima
  leszy mróz jak temperatura + 1000 st. c spowodowana wybuchem bomb atomowych,/////
  ~OLI2442 /2015-02-20 11:47

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po kilkudniowym odpoczynku od upalnej pogody temperatura znowu rośnie, a do Pols...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...