Informacje
 • Pogoda na 16 dni: kapitulacja zimy. Będzie nawet +11 st. C.

  15-02-2015 16:07 Autorska prognoza pogody Tomasza Wasilewskiego

  Prognoza pogody na 16 dni

  Fot. TVN Meteo/sxc.hu / Film: TVN Meteo

  Po słonecznym i wyjątkowo ciepłym - jak na zimę - weekendzie, w prognozach widać dalszy ciąg aury, która drwi z kalendarza. Wiąże się to oczywiście z położeniem ośrodków ciśnienia nad naszym kontynentem.

  Mroźny wyż, który jest na wschód od Polski (patrz mapa) nie zdoła zapewnić nam zimowej pogody, bo wkrótce ugnie się pod działaniem niżów idących od strony Atlantyku przez Skandynawię. One otworzą drogę ciepłemu powietrzu, które będzie do nas płynąć przez kilka, a może nawet kilkanaście dni. Jeśli ta prognoza się sprawdzi, to nie można wykluczyć, że prawdziwie zimowa pogoda już się nie pojawi.

  Nowy tydzień zaczniemy od nieco chłodniejszej pogody niż była w czasie weekendu: na wschodzie może być lekki mróz, a na zachodzie do +5 stopni. To ochłodzenie potrwa tylko dwa dni. Potem, czyli od środy, ma być coraz cieplej i jest bardzo możliwe, że 21 lutego temperatura przekroczy wartość +10 stopni.

  Następne dni też mają być ciepłe, bo prawie codziennie będzie +8, +9 stopni. Taka temperatura dzienna utrzyma się do końca lutego i tak samo będzie również na początku marca. Nocami, zwłaszcza wtedy, gdy będzie pogodnie, spodziewam się nadal kilkustopniowego mrozu i to będzie chyba jedyna pamiątka po słabej i cały czas słabnącej zimie.

  Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.

 • do KATASTROFY
  10-15 latem? Zgadzam się ale nad ranem :) 10-15. to normalna temp latem w dzień ale na Islandii, tam całą żywność importują/ Co do -30 są to zjawiska ekstremalne, tak samo jak +40 latem, i zdarzają się raz na wiele lat
  ~ala /2015-02-19 02:01
 • KATASTROFA
  Liczyłem na -30 w lutym, a co do postu niżej to taka pogoda byłaby boska może nie -100 ale -30 w zimie i +15-20 w lecie, piękna pogoda.
  ~zimmo /2015-02-18 16:08
 • do zegarpn
  szkoda, że tu nie ma opcji "like" MIKI to troll, który (nie wiem dlaczego) nienawidzi ciepła i wolałby cały rok mrozy rzędu -100 stopni. Uważa, że w lipcu wystarczyłoby 10-15, ale nie zastanawia się co by wtedy jadł,może chrobotek reniferowy?
  ~ala /2015-02-17 16:18
 • do fru
  zima 1989 też była ciepła, ale luty 1990 pobił wszystkie rekordy, pamiętam dokładnie, bo byłem wtedy na L4, spowodowanym wypadkiem z pracy
  ~ala /2015-02-17 16:11
 • Wiosno przybywaj!
  Trzeba przyznać, że wygląda to całkiem sympatycznie, jeśli popatrzymy na prognozowane temperatury. Jedyne co martwi to wilgotny przełom lutego i marca. Prawdopodobnie będzie to efekt atlantyckich niżów i cyrkulacji zachodniej. Trzeba przyznać, że tej zimy miała ona solidny wpływ i nie dopuściła do poważnych ataków mrozu (na szczęście). Przedwiośnie już mamy teraz na wiosnę czekamy!
  ~Macias_POZ /2015-02-17 00:18

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po kilkudniowym odpoczynku od upalnej pogody temperatura znowu rośnie, a do Pols...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...