Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: miejscami na minusie. Poza tym czekają nas opady śniegu

  20-01-2015 06:20 Biomet będzie niekorzystny

  Możemy spodziewać się opadów

  Shutterstock

  We wtorek na niebie słońca nie zobaczymy. Zamiast pogodnej aury odnotujemy opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Meteopaci mogą narzekać bóle głowy, senność i zmęczenie. Biomet będzie niekorzystny.

  We wtorek nie mamy co liczyć na przejaśnienia. Na terenie całego kraju synoptycy prognozują pochmurną aurę, a o poranku miejscami pojawią się mgły. W ciągu dnia na południu z nieba spadnie deszcz, na północy śnieg, a w centralnej części kraju popada deszcz ze śniegiem.

  Ujemna temperatura powietrza w ciągu dnia będzie jedynie na Suwalszczyźnie (-1 st. C). W centrum termometry wskażą 2, 3 stopnie ciepła, a najwyższe wartości na termometrach zanotują mieszkańcy okolic Wrocławia i Krakowa (5 st. C).

   

  Warunki biometeo

  Najwyższa wilgotność powietrza będzie na południu kraju (powyżej 90 proc.), a najniższa na północy Kujawach i Mazowszu (poniżej 80 proc.).

  W całej Polsce zapanuje subiektywne odczucie chłodu oraz niekorzystny biomet.

  Prognoza dla pięciu miast

  WARSZAWA

  Pochmurno z opadami śniegu. Temperatura maksymalna 2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Ciśnienie po południu 1005 hPa i waha się.

  POZNAŃ

  Pochmurno z opadami deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna 3 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Ciśnienie po południu 1003 hPa i waha się.

  GDAŃSK

  Pochmurno z opadami śniegu. Temperatura maksymalna 1 st. C. Wiatr słaby i  umiarkowany, wschodni. Ciśnienie w południe 1017 hPa i waha się.

  WROCŁAW

  Pochmurno z opadami deszczu. Temperatura maksymalna 5 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Ciśnienie po południu 999 hPa i waha się.

  KRAKÓW

  Pochmurno z opadami deszczu. Temperatura maksymalna 5 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Ciśnienie po południu 987 hPa i waha się.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...