Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: nieprzyjemny początek weekendu z deszczem i silnym wiatrem

  19-12-2014 06:23 Na termometrach zobaczymy od 8 do 12 st. C

  Na drogach będzie ślisko

  Fot:Shutterstock / Film: TVN Meteo

  Piątek będzie pochmurny, deszczowy ale także zaskakująco jak na grudzień ciepły. Na termometrach zobaczymy wartości od 8 do 12 st. C. Wszystkim mieszkańcom Polski przydadzą się jednak parasole. Synoptycy prognozują opady deszczu.

  W ciągu dnia nie obejdziemy się bez parasola lub przynajmniej kaptura, jeśli nie chcemy zmoknąć. Synoptycy zapowiadają opady deszczu o natężeniu 1-6 l/mkw. na terenie całego kraju oraz silny wiatr, który powieje z prędkością od 40-50 km/h do 60-80 km/h w województwach na północy Polski.

  Szanse na przejaśnienia są niewielkie i ograniczają się do terenów Polski południowej. W centrum i na północy warstwa chmur raczej słońca nie przepuści. Wartości na termometrach będą dość wyrównane, oscylując na poziomie od 8-9 st. C na wschodzie do 10-12 st. C na zachodzie i południu kraju.

  Warunki biometeo

  Wilgotność powietrza w piątek będzie wysoka, sięgając od około 80 proc. na południu do ponad 90 proc. na północy kraju. Wrażenie chłodu dokuczać będzie mieszkańcom miejscowości położonych wzdłuż wschodniej i północnej granicy, podczas gdy w pozostałych rejonach Polski utrzyma się komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne na terytorium całego kraju.

  Prognoza dla pięciu miast

  Dla Warszawy:

  Zachmurzenie duże, okresami deszcz. Temp. maks. 10 st. C. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 50 km/h. Ciśnienie około południa: 991 hPa, spada.

  Dla Trójmiasta:

  Zachmurzenie duże, okresami opady deszczu (do 1-10 l/mkw). Temp. maks. 9 st. C. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, na Wybrzeżu do 80 km/h. Ciśnienie w południe: 996 hPa, spada.

  Dla Poznania:

  Zachmurzenie duże, okresami deszcz. Temp. maks. 11 st. C. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 50 km/h. Ciśnienie około południa: 993 hPa, spada.

  Dla Wrocławia:

  Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, okresami deszcz. Temp. maks. 12 st. C. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 50 km/h. Ciśnienie około południa: 994 hPa, spada.

  Dla Krakowa:

  Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, okresami deszcz. Temp. maks. 11 st. C. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 50 km/h. Ciśnienie około południa: 985 hPa, spada.

 • A Kiedy Snieg ??
  Kiedy snieg wkoncu spadnie mamy zime i jej za oknem nie widac. Tylko non stop plucha ..
  ~Anonim /2014-12-19 06:48

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...