Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 1°C 0°C -4°C Pochmurno
zwiń
Informacje
 • "Dużo chmur, mało słońca, na zmianę deszcz i deszcz z mokrym śniegiem"

  19-12-2014 12:10 SYNOPTYK TVN METEO O UTRUDNIENIACH POGODOWYCH W NADCHODZĄCM TYGODNIU

  Silny wiatr, deszcz oraz deszcz ze śniegiem

  Kontakt Meteo/woytas

  Pogoda w nadchodzących dniach będzie nieprzyjemna. Mieszkańcom Polski we znaki da się silny wiatr, deszcz, a lokalnie nawet śnieg.

  Najbliższe dni będą się charakteryzować nieprzyjemną aurą.

  - Dużo chmur, mało słońca, na zmianę deszcz i deszcz z mokrym śniegiem. Do tego silny wiatr, w porywach do 60-100 km/h. Duże wahania ciśnienia i niekorzystny biomet - informuje synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek.

  W piątek mieszkańcy naszego kraju mogą spodziewać się opadów deszczu, który lokalnie przekroczy 10 l/mkw. Poza tym okresami będzie wiał dość silny wiatr, który osiągnie 60 km/h, w porywach na Wybrzeżu do 80 km/h, a na południu Polski do 100 km/h.

  Sobota

  W sobotę synoptyk prognozuje przelotne opady deszczu, do 5 l/mkw. Poza tym na północy oraz wschodzie kraju spadnie deszcz ze śniegiem.

  Dodatkowo przewiduje się silny wiatr, który będzie wiał z południowego zachodu oraz z zachodu. Najsilniejsze podmuchy prognozowane są w górach do 100 km/h. Nad morzem wiatr osiągnie prędkości dochodzące do 90 km/h, na pozostałych obszarach zawieje do 80 km/h.

  Niedziela

  W niedzielę meteorolodzy przewidują w całym kraju opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem do 5 l/mkw, a na wschodzie opady śniegu, do 2 cm. Wiatr będzie umiarkowany oraz dość silny, w porywach osiągający do 80 km/h.

  Poniedziałek

  Aura w poniedziałek nie poprawi się. W prawie wszystkich regionach Polski spadnie deszcz do 10 l/mkw. Jedynie na wschodzie prognozuje się opady deszczu ze śniegiem do 10 l/mkw. Kolejny dzień w naszym kraju będzie wietrzny, wiatr w porywach osiągnie do 80 km/h, a w górach nawet 100 km/h.

  Wtorek i wigilia

  We wtorek wiatr zacznie słabnąć w wielu regionach, w górach osiągnie prędkość dochodzącą do 80 km/h. Poza tym meteorolodzy przewidują przelotne opady deszczu, do 4 l/mkw.

  W wigilię Bożego Narodzenia aura ciut się poprawi. Mieszkańcom naszego kraju nie będzie dokuczał już wiatr. Jedynie przelotny deszcz, do 5 l/mkw. może uprzykrzać święta.

  Pierwszy dzień świąt

  Po jednym, mniej wietrznym dniu, pogoda znów się pogorszy. Synoptycy prognozują przelotne opady deszczu, a nawet deszczu ze śniegiem, miejscami do 5 l/mkw. Poza tym prognozowany jest silny wiatr, który najbardziej będzie dokuczał mieszkańcom gór. Tam prędkość porywów wyniesie około 100 km/h.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...