Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 18°C 18°C 11°C Pochmurno
zwiń
Informacje
 • Nowy Jork, Filadelfia, Boston szykują się na kolejny atak zimy

  08-12-2014 11:15 Ryzyko, że śnieżyce będą niebezpieczne, jest duże
  Nowy Jork, Filadelfia, Boston szykują się na kolejny atak zimy

  Śnieg da się we znaki mieszkańcom północno-wschodniej części USA oraz Kanady

  Shutterstock

  Potężne śnieżyce, intensywne opady deszczu, a poza tym silny wiatr. W ciągu kilku kolejnych dni pogoda nie będzie łaskawa dla mieszkańców północnego wschodu USA. Meteorolodzy ostrzegają, że na drogach zrobi się niebezpiecznie, a z lotnisk mogą nie wylecieć wszystkie samoloty. Istnieje również ryzyko, że część odbiorców pozostanie bez dostępu do energii elektrycznej.

  Meteorolodzy z amerykańskiego serwisu pogodowego AccuWeather poinformowali, że już od wtorkowego poranka mieszkańcy stanów środkowoatlantyckich mogą spodziewać się śnieżyc. Z czasem załamanie pogody da się we znaki na północ od tego regionu i jest wysoce prawdopodobne, że śnieżyce utrzymają się do czwartku.

  "To będzie walka między temperaturami oscylującymi w granicach zera, opadami śniegu a ciepłą masą powietrza, płynącą znad Atlantyku, dlatego najgorzej będzie właśnie na wybrzeżu" - komentują eksperci z AccuWeather.

  Utrudnienia na drogach i na lotniskach

  Obecne prognozy wskazują na to, że najintensywniejsze opady śniegu pojawią się w górach, przede wszystkim w górach Pocono, Catskill, Adirondack, Zielonych, Białych i Longfellow.

  Tam spodziewać się można między 15 a 30 cm śniegu, dlatego narciarze na pewno będą zachwyceni. Nieco mniej entuzjazmu wyrażą z pewnością kierowcy, którzy w tej sytuacji będą musieli liczyć się z poważnymi utrudnieniami na drogach.

  Eksperci ostrzegają, że "szczególnie zdradliwe" dla zmotoryzowanych zrobią się odcinki autostrad w stanie Nowy Jork, w północnej Nowej Anglii i w stanie Maine. Tam możliwe będą również oblodzenia i ograniczona widzialność. Gwałtowne pogorszenie warunków na drogach da się we znaki przede wszystkim w pasie od Baltimore, przez Filadelfię, Nowy Jork aż po Boston.

  Niestety nie tylko kierowców czekają utrudnienia. W cierpliwość powinni uzbroić się również pasażerowie linii lotniczych, bo z powodu załamania pogody możliwe będą opóźnienia lub odwołania niektórych połączeń.

  Meteorolodzy podkreślają, że prócz opadów niebezpieczne staną się lokalne podtopienia i powodzie. Mogą się one pojawić wzdłuż nadmorskich terenów Nowej Anglii. Tam również silniej powieje, dlatego przerwy w dostawie energii elektrycznej.

  Do czwartku bez poprawy

  Wyjątkowo nieprzyjemna pogoda będzie towarzyszyć mieszkańcom północno-wschodniej części USA do czwartku. Bez względu na to, czy system niosący śnieżyce osłabnie, czy wręcz przeciwnie, pojawią się kolejne opady śniegu i deszczu, ale tym razem na północ od rzeki Św. Wawrzyńca, w części Kanady.

  To nie pierwszy tak poważny atak zimy w USA w tym sezonie. Już pod koniec listopada miejscami temperatura dość mocno spadła, a śnieg zasypał wiele dróg.

  Zobaczcie ten atak zimy:

 • kaja
  ODDAJCIE NAM ŚNIEG ZŁODZIEJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  ~KAJA /2014-12-08 15:29

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....