Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 15°C 25°C 15°C Mgła
zwiń
Informacje
 • Najbliższe dni nie będą pogodne. W górach halny, poza tym przyjdzie odwilż

  07-12-2014 17:25 Prognoza i utrudnienia pogodowe w najbliższych dniach

  W górach w środę może pojawić się halny

  Shutterstock

  Mgły, deszcz, śnieg, silny wiatr - w tym halny. Najbliższe dni będą pełne utrudnień pogodowych. Odpoczniemy jednak od mrozu. Temperatura w ciągu dnia będzie sięgać nawet paru kresek powyżej zera.

  Tomasz Wasilewski udał się na zasłużony wypoczynek, tak więc następna prognoza 16-dniowa pojawi się w tvnmeteo.pl za tydzień. Arleta Unton-Pyziołek przygotowała dla Was prognozę na siedem dni.

  Front w poniedziałek

  Pochmurny początek tygodnia nie będzie napawał optymizmem. Na przejaśnienia mogą liczyć jedynie mieszkańcy zachodniej Polski. Tego dnia nad krajem przemieszczać się będzie z zachodu na wschód front atmosferyczny. Przyniesie on opady śniegu, śniegu z deszczem i deszczu o natężeniu słabym i umiarkowanym (do 8 l/mkw.).

  Za frontem napłynie do nas chłodniejsze powietrze znad Północnego Atlantyku. Najzimniej będzie na Podlasiu, gdzie temperatura powietrza nie przekroczy 0 st. C. Najwyższe wartości na termometrach zobaczą mieszkańcy Ziemi Lubuskiej i Dolnego Śląska (4 st. C).

  Dokuczliwy okaże się silny i umiarkowany wiatr, który na północy kraju w porywach może osiągnąć prędkość do 50 km/h.

  Mglisty wtorek

  Prognozy wskazują, że we wtorek aura niewiele się zmieni. Nadal będzie pochmurno, a przejaśni się jedynie na zachodzie i w centrum kraju. Miejscami może być mglisto. Ponadto na południowym wschodzie może poprószyć śnieg. Maksymalna temperatura w ciągu dnia będzie oscylowała między -1 st. C na wschodzie a 3 st. C na Dolnym Śląsku.

  Wietrznie w środę

  Pochmurna aura utrzyma się także w środę. Synoptycy zapowiadają, że na zachodzie kraju i Pomorzu zachmurzenie będzie duże. W tych rejonach trzeba liczyć się z opadami deszczu ze śniegiem (do 5 l/mkw.). Na pozostałych terenach niebo przejaśni się tylko miejscami. Mróz utrzyma się jedynie na wschodzie kraju (-1 st. C). Z kolei najcieplej będzie na zachodzie, gdzie wartości na termometrach w ciągu dnia powędrują do 3 st. C.

  Tego dnia uciążliwy stanie się umiarkowany i dość silny wiatr z południa. Na Pomorzu w porywach osiągnie prędkość 70 km/h. Synoptycy przewidują, że w Sudetach powieje wiatr fenowy o prędkości do 70 km/h.

  Ciepły czwartek

  W czwartek utrzyma się duże zachmurzenie z lokalnymi przejaśnieniami. Miejscami może spaść śnieg lub deszcz ze śniegiem (do 4 l/mkw.)

  Będzie cieplej. Maksymalna temperatura w ciągu dnia zawaha się od 0 st. C na Podlasiu do 4 st. C na zachodzie.

  Południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr w porywach osiągnie prędkość do 80 km/h. W górach znowu może pojawić się halny.

  Piątek bez mrozu

  W piątek na przejaśnienia mogą liczyć jedynie mieszkańcy południowego wschodu kraju. Na pozostałym terenie aura będzie pochmurna, a z nieba spadnie śnieg z deszczem lub sam deszcz (do 10 l/mkw.).

  W najcieplejszym momencie dnia temperatura powietrza wszędzie będzie dodatnia. Najcieplej będzie na Dolnym Śląsku, gdzie termometry wskażą 6 st. ciepła, a najchłodniej na Suwalszczyźnie i Podlasiu (1 st. C).

  Trzeci dzień z rzędu synoptycy ostrzegają przed silnym wiatrem i halnym na terenach górskich. Południowo-zachodni wiatr w porywach osiągnie prędkość do 80 km/godz.

  Weekend

  W sobotę i w niedzielę na wschodzie, na południu i w centrum kraju prognozy przewidują opad deszczu ze śniegiem (do 5 l/mkw.). Ponadto w sobotę może silniej powiać (do 50 km/h).

 • jaka odwilż ?
  jaka odwilż przepraszam bardzo w Krakowie mglisto i mrozno i spodziewamy się opadów śniegu
  ~Paula /2014-12-07 22:38
 • Co to ma znaczyć?
  gdzie jest 16-todniówka ?
  ~ala /2014-12-07 19:59

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W niedzielę chłodniejsze atlantyckie powietrze zaczęło wypierać afrykański żar. ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...