Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 13°C 15°C 2°C Zachmurzenie duże
zwiń
Informacje
 • Prognoza na Wszystkich Świętych: w kilku regionach mogą przydać się parasole

  31-10-2014 07:14 Specjalna prognoza pogody TVN Meteo na najbliższe dni

  Na termometrach zobaczymy 7-15 st. C

  Fot. Shutterstock / Film: TVN24

  Przez kolejne trzy dni - piątek, sobotę i niedzielę - wielu z nas wybierze się na groby zmarłych bliskich, by ich wspominać. O tym, jakiej możemy się wówczas spodziewać pogody, opowiada synoptyk TVN Meteo Wojciech Raczyński.

  W najcieplejszym momencie dnia termometry w piątek 31 października wskażą od 7 st. C na wschodzie, przez 9 st. C. w centrum kraju, do około 11-12 st. C na zachodzie. Rano w wielu miejscach w kraju mogą się pojawić mgły.

  Niestety - meteorolog prognozuje, że słonecznie będzie jedynie na południowym zachodzie. W pozostałych rejonach synoptyk TVN Meteo prognozuje zdecydowane zachmurzenie. Niewykluczone, że w centrum i na północnym wschodzie przelotnie pokropi.

  Dzień Wszystkich Świętych

  Wojciech Raczyński prognozuje, że w sobotę na północy i na północnym zachodzie Polski możliwe są opady deszczu. Wywoła je nacierająca z zachodu zatoka niżowa, której miejsce robi odchodzący na wschód wyż. Na pozostałym obszarze kraju parasole okażą się nieprzydatne. Dodatkowo w godzinach rannych pojawią się mgły. Wszystkim nam przydadzą się za to cieplejsze płaszcze i rękawiczki - termometry wskażą od 7-9 st. C na wschodzie, przez 10 st. C w centrum, do 12-13 st. C na zachodzie kraju.

  Dzień Zaduszny

  W niedzielę mieszkańcy Polski mogą spodziewać się przejaśnień. W żadnym z województw nie powinno padać, choć na niebie utrzyma się umiarkowane zachmurzenie. Prognozuje się, że termometry w najcieplejszym momencie dnia będą pokazywać na ogół  wartości powyżej 10-tej kreski (tylko na północnym wschodzie temperatura sięgnie 9 st. C). Do 14-15 st. C ma być na zachodzie kraju. Tam będzie najcieplej.

  Aura trochę się pogorszy, ale będzie ciepło

  Synoptyk TVN Meteo zaznacza, że skutkiem "przepychanki" między zatoką niżową a wyżem będzie nieznaczne pogorszenie się aury. Zauważa jednak, że do Polski napłynie ciepłe powietrze z południowego zachodu.

  Tak więc od niedzieli powinno być nam nieco cieplej i nie powinniśmy przez kilka kolejnych dni doświadczać przymrozków.

  - Ewentualnie mogą występować gdzieś tuż przy gruncie lub na krańcach wschodnich czy w górach - precyzuje meteorolog.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...