Informacje
 • Słońce zaświeci w wielu regionach Europy

  28-10-2014 07:39 SPECJALNA PROGNOZA "METEO NEWS" DLA EUROPY

  Słoneczna Europa

  Zdj.: Shutterstock, film: TVN Meteo

  Słoneczna aura zapanuje nad wieloma regionami Europy. Jedynie na północy prognozowane są opady deszczu. Termometry wskażą od 7 st. C w Rosji do 27 st. C w Hiszpanii.

  Ośrodki niskiego ciśnienia znajdują się na północy kontynentu, a wysokiego nad południową Rosją, ten układ ciśnień ma na ogół wpływ na pogodę w Europie.

  Ciepła Hiszpania

  Na północy Półwyspu Iberyjskiego na niebie pojawią się chmury, na południowym zachodzie natomiast burze. W pozostałych regionach tego obszaru prognozuje się słoneczną aurę. Termometry wskażą od 20 st. C w Santiago de Compostela, 23 st. C w Porto i w Lizbonie, Cacares, Walencja, Majorce i w Alicante do 27 st. C w Sewilli. Aura we Francji, Szwajcarii i w Austrii będzie pogodna. Meteorolodzy przewidują 14 st. C w Metz i w Zurychu, 18 st. C w Le Mans i w Caen do 23 st. C w Bordeaux.

  Burzowa Sycylia

  We Włoszech południowych, na Sycylii i Sardynii prognozowane są burze. W pozostałych miejscach prognozuje się słoneczną pogodę. Temperatura zawaha się od 14 st. C w Walencji, 17 st. C w Bari i w Sassari do 21 st. C w Cagliari. Grecja charakteryzować się będzie deszczową pogodą. Na pozostałym obszarze Bałkanów przewiduje się pogodną aurę. Termometry wskażą od 7 st. C w Sofii, 11 st. C w Zagrzebiu, 15 st. C w Salonikach do 20 st. C w Izmirze.

  Deszczowe Wyspy Brytyjskie, wschód kontynentu zimny

  Deszczowej pogody mogą spodziewać się mieszkańcy Wysp Brytyjskich. Temperatura zawaha się od 13 st. C w Glasgow, 15 st. C w Dublinie do 18 st. C w Norwich, Cardiff, Birmingham i w Londynie. Słoneczna pogoda zagości w Belgii, Holandii i w Niemczech. Meteorolodzy przewidują od 12 st. C w Dreźnie, 15 st. C w Hanowerze do 16 st. C we Frankfurcie. Mieszkańcy południowych regionów mogą spodziewać się bezchmurnego nieba. Termometry wskażą od 11 st. C w Bratysławie i w Budapeszcie do 12 st. C w Pardubicach, Ostrawie, Popradzie i w Koszycach. Na wschodzie kontynentu będzie pogodnie, ale zimno. Synoptycy prognozują od 7 st. C w Moskwie, 9 st. C we Lwowie, w Mińsku i w  Wilnie do 13 st. C w Rydze i w Tallinie.

  Tutaj znajdziesz pełne wydanie "Meteo News"

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...