Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 7°C 19°C 2°C Przejściowe zachmurzenie
zwiń
Informacje
 • Nad ranem -3, za dnia nawet 16 st. C

  27-10-2014 12:11 Temperatura maksymalna i minimalna od wtorku do soboty

  Ujemne wartości na termometrach będą odnotowywać głównie mieszkańcy północno-wschodniej części kraju

  Fot. Shutterstock / TVN Meteo / Film: TVN24

  Przez kilka ostatnich nocy zdążyliśmy się przyzwyczaić do ujemnej temperatury. Teraz nadejdzie czas, w którym będziemy mieli okazję przypomnieć sobie nieco cieplejsze noce. - Będzie wiele takich regionów, w których temperatura nocami pozostanie temperaturą dodatnią - informuje Agnieszka Cegielska, prezenterka TVN Meteo. Miłe niespodzianki spotkają nas także popołudniami, kiedy słupki rtęci będą wędrować nawet do 16. kreski.

  - Będą miejsca i będą chwile, w których temperatura spadnie poniżej zera, ale to raczej w Polsce północno-wschodniej. Jednak będzie wiele takich regionów, gdzie temperatura nocami pozostanie temperaturą dodatnią - informuje Agnieszka Cegielska.

  Z prognozy pogody wynika, że we wtorek nad ranem (na chwilę przed wschodem słońca) termometry wskażą od -3 do 4 st. C. W środę i w czwartek słupki rtęci odnotują od -2 do 5 st. C. Z kolei w piątek temperatura minimalna nigdzie nie powinna spaść poniżej zera. W sobotę miejscami poranek znowu będzie mroźny, temperatura wyniesie od -1 do 5 st. C.

  Na termometrach nawet 16 st. C

  - Niespodzianka czeka nas też w temperaturze maksymalnej - podkreśliła prezenterka TVN Meteo. We wtorek po południu słupki rtęci powędrują od 9 do 15 (lokalnie 16) st. C. W środę na termometrach ujrzymy od 8 do 14 st. C, a w czwartek od 7 do 12 st. C. W piątek będzie o jeden stopień chłodniej, ale w sobotę znowu możemy spodziewać się 7-12 st. C.

  Tak wysokie (jak na październik) temperatury maksymalne będą doskonałą rekompensatą mglistych, ponurych poranków, które o tej porze roku pojawiają się bardzo często.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Kolejna już tej wiosny wizyta zimna z północy zacznie się w świąteczny poniedzia...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...