Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 8°C 19°C 2°C Przejściowe zachmurzenie
zwiń
Informacje
 • Mały lisek znalazł nową rodzinę. Pod swoje skrzydła przygarnęła go rodzina z Wirginii

  27-10-2014 15:22 Maleńka porzucona w lesie istota znalazła nowy dom
  Mały lisek znalazł nową rodzinę. Pod swoje skrzydła przygarnęła go rodzina z Wirginii

  Mały lisek znalazł nowy dom

  X-NEWS

  Pewna rodzina ze stanu Wirginia z USA zaadoptowali nietypowe zwierzątko. Postanowili przyganąć małego lisa. Znaleźli go samego, porzuconego w lesie. Wideo pokazuje krótką relację z całego wydarzenia, która potrafi ścisnąć za serce. A co na temat "ratowania" porzuconych leśnych zwierząt mówią leśnicy?

  Małżeństwo z zachodniej Wirginii w USA podczas polowania natknęło się na małego, opuszczonego lisa. Zamiast skrzywdzić jakieś zwierzę, postanowili pomóc sierocie.

  Żywa zdobycz

  Bez cienia wątpliwości zadecydowali, że przygarną znajdę pod swoje skrzydła. Wzięli go więc do domu i nakarmili. Przed nowymi rodzicami małego drapieżnika czeka nie małe wyzwanie. Lisy głównie żywią się małymi gryzoniami, a także kurami i zającami. Obecnie maluch karmiony jest mlekiem, ale w przyszłości jednak będzie chciał zjeść bardziej treściwy posiłek. Może uda się przyzwyczaić młodego liska do innej diety, do jakich przyzwyczajone są inne zwierzęta domowe.

  Kuzyni psów

  Lisy należą do rodziny psowatych, więc są spokrewnione z tymi zwierzętami. Nie są przyzwyczajone do przebywania w towarzystwie ludzi. Może amerykańskiemu małżeństwu uda się udomowić małego przedstawiciela drapieżnego ssaka i zyskają w domu nietypowego pupila.

  Co robić, gdy zobaczymy porzucone zwierzątko?

  W lasach coraz częściej możemy natknąć się na małe porzucone zwierzęta. Nie zawsze warto jednak lecieć mu z pomocą. Nie wiadomo czy zza krzaków nie wyłoni się jego matka, która w obronie swojego malca może nas zaatakować. Leśnicy ostrzegają, że lepiej zachować ostrożność. Pozostawianie młodych zwierząt samych, np. zajęcy, saren czy dzików, to nie brak dbałości o potomstwo ze strony rodziców, ale wręcz przeciwnie - objaw troski o ich byt. To wypracowana przez zwierzęta strategia przetrwania: młode zwierzę nie wydziela intensywnego zapachu, więc nie wyczują go drapieżniki co zapewnia mu ochronę. Matka dyskretnie obserwuje młode, a zbliża się do nich tylko na czas karmienia. Z tego powodu, mimo dobrych chęci, lepiej nie zbliżać się do małych samotnych zwierząt w lesie. Ostrzegają, że takie „uratowane" zwierzę w zasadzie nie ma szans na wychowanie wśród ludzi i powrót do naturalnego środowiska.

   

   

   

   

   

 • Szkodniki
  Matka poszła na polowanie a oni zabrali malutkiego liska i traktują jak zabawkę.
  ~Beti /2014-10-30 14:51
 • dobre dusze
  Malko takich ludzi na świecie:(,jak można takie kochane stworzenia na futra przerabiać,każda kobieta powinna się wstydzić gdy kupuje futro .życie to najpiękniejszy cud .
  ~Lindusia /2014-10-30 10:35
 • dobre serce
  jednak są jeszcze ludzie o dobrym sercu, aż się miło na serduszku robi gdy się to ogląda :)
  ~niki /2014-10-27 21:09
 • Jaka mordka.
  Śliczne maleństwo. Z tego co widać, trafił do ludzi o dobrym sercu.
  Będzie miał dobrze tam.
  michael3003 /2014-10-27 18:15

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Kolejna już tej wiosny wizyta zimna z północy zacznie się w świąteczny poniedzia...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...