Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 5°C 9°C 1°C Zachmurzenie duże
zwiń
Informacje
 • Pogoda na 16 dni: stabilna temperatura, a do zimy jeszcze daleko

  26-10-2014 18:00 DŁUGOTERMINOWA AUTORSKA PROGNOZA TOMASZA WASILEWSKIEGO

  Pogoda na 16 dni: stabilna temperatura, a do zimy jeszcze daleko

  TVN Meteo

  Po pierwszym mocnym ochłodzeniu tej jesieni naturalne stało się pytanie: czy to już wstęp do zimy? Wygląda na to, że nie.

  Zimny wyż, który jest przyczyną nocnego mrozu i zimnych dni powoli, ale systematycznie będzie teraz odsuwać się na wschód. Zabierze ze sobą kontynentalne, chłodne powietrze. To spowoduje, że cieplejsze i łagodniejsze powietrze z zachodu dostanie zielone światło do wstępu nad Europę Środkową, w tym także nad Polskę.

  Ta cieplejsza dla nas cyrkulacja będzie możliwa również dzięki niżowi, który ma się przemieszczać nad północnym Atlantykiem (patrz mapa).

  Z takiego położenia ośrodków ciśnienia nad Europą wynika dla nas umiarkowanie ciepła i stabilna pogoda co najmniej przez kilka najbliższych dni. Temperatura będzie w zakresie od 8 stopni na północy do 14 na południu, a nocami możliwe będą przymrozki.

  Tak samo zapowiadają się pierwsze dni listopada. Ma być to czas pogody wyżowej, czyli przeważnie bez opadów, ale pamiętajmy, że jesienne wyże bywają pochmurne i mgliste. Później, po 7 listopada, zacznie się ochłodzenie, ale raczej będzie powolne.

  Po kilku dniach napływania do Polski zimnego powietrza z północy, temperatura w dzień będzie wynosić od 0 stopni na Mazurach do 6 stopni na zachodzie. Przy takiej temperaturze – prawdopodobnie – spędzimy Narodowe Święto Niepodległości, czyli 11 listopada.

  Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.

 • :(
  Okropna pora, wszystko "umiera"... straszne. Nadchodzi Pani Paskudna Zima. Byle do wiosny :(
  ~lato /2014-10-27 20:55
 • Zimę tak naprawdę już mamy.
  Tak naprawdę zimę mamy już od czwartku. Wtedy to temperatura w ciągu dnia nie przekroczyła +2 st.C. Podobnie było w piątek chociaż było słonecznie to było bardzo zimno. Sobota i niedziela przyniosła jeszcze gorszą pogodę. Było zimno , pochmurno i ponuro a temperatura maksymalna praktycznie nie przekraczała +5 st.C. Noce oczywiście były już z mrozem.
  ~Janusz /2014-10-26 19:55
 • m
  Zamieranie przyrody porusza niewidzialną strunę. Bohaterka filmu Kieślowskiego i jej alternatywne życie. Kobieta o oczach zielonych jak moje widzi inny widok z okna. Moja bladoróżowa apaszka niedbale rzucona na podłogę w innym domu. Mały chłopiec rozwijający mapę ma oczy swojego ojca.
  Monika_Szulak /2014-10-26 19:24

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami kilka cieplejszych dni, ale zimno jeszcze na chwilę wróci....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...