Informacje
 • Rekin zaatakował kajakarzy. Bliskie spotkanie mrożące krew w żyłach

  06-10-2014 15:00 "Dryfowałem kurczowo trzymając się przewróconego i pogryzionego kajaka"
  Rekin zaatakował kajakarzy. Bliskie spotkanie mrożące krew w żyłach

  Oceaniczna bestia zamieniła spokojny spływ kajakarzy w prawdziwe piekło

  X-NEWS

  Rekiny nie boją się podpływać bliżej lądów. Przekonali się o tym kajakarze u wybrzeży Kalifornii w USA, których zaatakowała 6-cio metrowa bestia. Ludzie cudem uniknęli śmierci. Okazuje się, że to nie pierwszy taki przypadek w tym rejonie.

  Trzy osoby postanowiły spędzić czwartek (2 października) na wodach oceanu Spokojnego. Płynęli na kajakach w okolicy miasta Santa Barbara w Kalifornii, gdy urocze chwile zamieniły się w koszmar. Ich kajaki od spodu przedziurawił rekin biały.

  Szczęki " na żywo"

  Bestia należy do bardzo agresywnych zwierząt. Występuje w ciepłych wodach oceanicznych. Często przypływa również do wód przybrzeżnych, dlatego warto zawsze mieć oczy szeroko otwarte.

  Ogromna ryba zaatakowała kajakarzy w biały dzień. Około 6-metrowy potwór przedziurawił zębami kajak.

  - Dryfowałem kurczowo, trzymając się przewróconego i pogryzionego kajaka - relacjonuje oszołomiony uczestnik zdarzenia - Już dawno serce nie waliło mi tak szybko.

  Szczęśliwi ocaleni

  Trzy osoby cudem uniknęły śmierci. Zaatakowani ludzie natychmiast wezwali pomoc. Zostali uratowani przez załogę przepływającej w pobliżu łodzi.

  - Usłyszałem przez radio, jak wzywają pomocy. Podpłynęliśmy, bo byliśmy najbliżej. Wciągnęliśmy na pokład całą trójkę - opowiada jeden z ratujących.

  Jedynymi obrażeniami jakie doznali są rany cięte okolic kolan.

  Zamknięte plaże

  Do zdarzenia doszło około godziny 17.30 czasu lokalnego. W związku z zaistniałym incydentem do niedzieli zamknięte były trzy plaże w pobliżu miasta Santa Barbara.

  To nie pierwszy taki przypadek

  W Kalifornii rekiny nie boją się przypłynąć bliżej lądu. W lipcu w okolicy mola na plaży w Manhattan Beach bestia zaatakowała 50-letniego pływaka. Na szczęście spotkanie zakończyło się szczęśliwie dla człowieka. Mężczyzna ocalił swoje życie, ale nie obeszło się bez obrażeń tułowia.

  Sądzono, że rekin próbował się bronić przed rybakami, znajdującymi się na molo, którzy chcieli złapać na haczyk trochę mniejsze ryby. W tym przypadku incydent przekonał Radę Miasta Manhattan Beach, by na nowo rozważyć pozwolenie na połowy z miejskiego mola. W końcu wprowadzili zakaz połowów na okres 60 dni.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Bestia atakuje
  To ludzie zabijają wieloryby, foki i rekiny w setkach czy tysiącach sztuk, nie dając im żadnych szans. I kto tu jest bestią? A moze na takiego rekina w domu czekają dzieci?
  Baron zum Beispiel /2015-04-27 16:48
 • Nie zazdroszczę wrażeń
  chłopaki w kajaku faktycznie mieli szczęście, ale dobrze że nie trafili na forfitera - wówczas pozostaje tylko "garry mów ałt" :)
  ~forfiter /2014-10-06 21:38

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Afrykański żar zostanie w Polsce także przez najbliższe dni....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....