Informacje
 • Wyszedł na spacer, natknął się na 50 martwych rekinów

  01-10-2014 20:04 Gnijące ryby odkrył mieszkaniec Oak Island

  Pewien mieszkaniec amerykańskiego stanu Karolina Północna wybrał się na poranny spacer brzegiem Oceanu Atlantyckiego. Nie spodziewał się, że czeka go slalom pomiędzy 50 martwymi rekinami, wyrzuconymi przez fale na brzeg. - To dość obrzydliwe - przyznał w rozmowie z miejscowymi reporterami.

  Mężczyzna dokonał makabrycznego odkrycia we wtorek 30 września o poranku, gdy swoim zwyczajem przechadzał się po piaszczystym wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego.

  Podwodne drapieżniki na brzegu

  - Na takim spacerze zawsze można znaleźć martwą rybę tu, czy tam - przyznał w rozmowie z lokalnymi reporterami mieszkaniec Oak Island. - Ale slalom pomiędzy 50 martwymi rekinami na krótkim dystansie jest zjawiskiem dość niecodziennym - stwierdził mężczyzna. - I prawdę powiedziawszy, jest to dość obrzydliwe - dodał.

  Zaniepokojony skalą odkrycia - na brzegu gniło w końcu kilkadziesiąt ryb - zaalarmował władze stanowe. Wysłana na miejsce zdarzenia ekipa zabrała padłe osobniki mierzące od 30 cm do nawet półtora metra.

  Wyjaśniają przyczyny

  Urzędnicy wyjaśniający przyczyny śmierci tylu ryb nie wykluczają, że mogły one utknąć na miałkim piasku w trakcie odpływu.

  - Zwróciliśmy się do wszystkich instytucji mogących pomóc w wyjaśnieniu przyczyn śmierci tylu rekinów na stosunkowo niewielkim obszarze - podkreśliła w rozmowie z mediami Betty Wallace, burmistrz Oak Island. - Chcemy mieć pewność, że nie zagraża to zdrowiu tutejszych mieszkańców - podkreśliła Wallace. Dodała, że zarządzono obserwację okolicy.

   

 • Ale jaki to był
  gatunek rekonów?
  ~specu /2014-10-02 14:33

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po kilkudniowym odpoczynku od upalnej pogody temperatura znowu rośnie, a do Pols...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...