Informacje
 • Burzowe chmury przesłonią niebo nad Hiszpanią. We Włoszech będzie słonecznie

  17-09-2014 19:23 Prognoza pogody TVN Meteo dla kurortów na świecie

  Pogoda nie wszystkim turystom w nadmorskich kurortach na świecie będzie się podobała

  Fot. Shutterstock / Film: TVN Meteo

  W czwartek w wielu popularnych turystycznie miejscowościach na całym świecie nie zabraknie deszczu i burz. Zagrzmi w Portugalii, Hiszpanii i Francji, a także w Grecji czy w Turcji i w Maroku. Burze pojawią się także w Zatoce Meksykańskiej, w Indiach, na Sumatrze i w Tajlandii. Pogodnie będzie natomiast po obu stronach Morza Adriatyckiego oraz w Egipcie czy w Izraelu.

  W czwartek niebo nad Wyspami Kanaryjskimi, gdzie termometry wskażą 24-27 st. C, będzie umiarkowanie zachmurzone. Nie powinno jednak padać. Pogodnie będzie również na Maderze (21 st. C).

  Burzowa linia brzegu Europy

  Z kolei nad wybrzeżem Portugalii zbiorą się ciemne chmury - synoptycy prognozują, że pojawią się opady deszczu i burze, zaś termometry wskażą od 20 do co najwyżej 23 st. C. Zagrzmi również po drugiej, hiszpańskiej stronie Półwyspu Iberyjskiego (27-31 st. C). Jedynie w Walencji i w Alicante będzie sucho, choć pochmurno.

  Burze pojawią się również we wszystkich kurortach Lazurowego Wybrzeża (23-27 st. C) oraz na północy Włoch. W pozostałych regionach "europejskiego buta" natomiast będzie bardzo pogodnie, a termometry wskażą wartości rzędu 22-30 st. C.

  Pogodowy miszmasz

  Po drugiej stronie Morza Adriatyckiego także turyści nie znajdą powodów do narzekania - utrzyma się słoneczna aura oraz temperatura 23-24 st. C. Z kolei w Grecji będzie ciepło - termometry wskażą od 25 do 30 st. C - ale miejscami niestety będzie pochmurno i burzowo. Nie inaczej w Turcji (27-28 st. C), gdzie pogoda będzie sprzyjała, ale tylko na części wybrzeża.

  Gorąco i słonecznie będzie natomiast w Izraelu (29-38 st. C) oraz w Egipcie (30-36 st. C). Synoptycy nie wykluczają jednak, by na północy krainy faraonów, w Aleksandrii, przelotnie padał deszcz.

  Pochmurno będzie również w portowych miastach Tunezji (35 st. C), jednak parasole nie będą konieczne. Przydadzą się natomiast turystom przebywającym tego dnia na wybrzeżu Maroka (25-28 st. C).

  Druga półkula wyładowań

  Burze pojawią się w czwartek w całym regionie Zatoki Meksykańskiej (30-33 st. C) oraz w Indiach (34 st. C).

  W Sri Lance (29 st. C) oraz na Malediwach (31 st. C) będzie jedynie padał deszcz, podobnie jak w Tajlandii (31 st. C).

  W północnej części Sumatry (31-34 st. C) zagrzmi, podczas gdy w pozostałych regionach będzie bardzo słonecznie.


Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...