Informacje
 • Pogoda rozpieszcza Niemców. Lato nie chce odpuścić

  16-09-2014 20:59 We wtorek termometry miejscami wskazały 27 stopni

  W Niemczech lato kończy się z przytupem. We wtorek termometry wskazały nawet 27 stopni, dlatego w parkach i na plażach zrobiło się tłoczno. Mieszkańcy postanowili skorzystać z wyjątkowo pogodnej aury.

  Lato za naszą zachodnią granicą było dość kapryśne. Po ciepłym, ale deszczowym czerwcu przyszedł lipiec, w którym często można było narzekać na upały. Później znowu trzeba było wyciągnąć parasole - nastał burzowy i pochmurny sierpień.

  - Ten sezon nie był najlepszy. Zwłaszcza sierpień. Było brzydko i cały czas padało - przyznał jeden z mieszkańców Niemiec w rozmowie z reporterem lokalnej telewizji.

  Na szczęście nadszedł wrzesień, który rekompensuje nieudane wakacje. Bezchmurne niebo i wysokie temperatury wcale nie zapowiadają zbliżającej się jesieni. Wręcz przeciwnie, "wrześniowe lato" dopisuje.

  Tłoczno w parkach i na skwerach

  We wtorek po południu słupki rtęci w Niemczech miejscami sięgnęły 27. kreski. Wielu ludzi postanowiło skorzystać z pogody. Niektórzy wybrali się na plaże. Inni wypoczywali w parkach, na skwerach i nad jeziorami. Sporo osób wsiadło na rower i wyjechało na wycieczkę za miasto.

  Jednak ci, którzy postanowili spędzić popołudnie w centrum, również nie mieli na co narzekać. Chłodne napoje i zimne lody stały się doskonałym sposobem na ochłodę.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...