Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 16°C 19°C 5°C Zachmurzenie umiarkowane
zwiń
Informacje
 • Upalna aura nad Afryką, a Indonezja pod chmurami burzowymi

  11-09-2014 21:24 Prognoza pogody dla kurortów w Europie i na świecie

  Słoneczna aura w wielu regionach świata

  Zdj: Shutterstock, film: TVN Meteo

  W Europie słońce umili wypoczynek wielu turystom. Bezchmurnego nieba mogą się spodziewać ci, którzy spędzają wakacje między innymi na hiszpańskim wybrzeżu. Upalnej aury można się również spodziewać w afrykańskich kurortach. Na światowej mapie kurortów będą też takie miejsca, w których prognozowane są burze i opady deszczu.

  Na Wyspach Kanaryjskich aura będzie pogodna. Termometry wskażą 25 st. C na Gran Canarii do 28 st. C na Teneryfie.

  Błyskawice na portugalskim niebie

  Burzowego dnia mogą spodziewać się turyści, którzy wypoczywają w portugalskich kurortach. Temperatura zawaha się od 23 st. C na północy do 25 st. C na południu. Wczasowicze na hiszpańskim wybrzeżu Morza Śródziemnego będą zadowoleni z aury. We wszystkich ośrodkach turystycznych prognozuje się słoneczne niebo. Synoptycy prognozują od 26 st. C w Barcelonie do 34 st. C w Alicante. Podobna pogoda zapanuje na Lazurowym Wybrzeżu. Jedynie w Perpignan, Narbonne i w Nicei turyści zobaczą chmury. Termometry wskażą od 23 st. C w Nicei do 29 st. C w Perpignan.

  Burze w Chorwacji

  Nad włoskimi kurortami pojawią się chmury cumulonimbus. Grzmoty będzie słychać w okolicach Wenecji, Rimini i Neapolu. W pozostałych miejscach prognozowane jest słoneczne niebo. Temperatura zawaha się od 21 st. C w Rimini do 30 st. C w Cagliari. Turyści wypoczywający w Chorwacji nie będą zadowoleni z pogody. We wszystkich ośrodkach wypoczynkowych prognozowane są burze. Meteorolodzy przewidują od 22 st. C w Rovinji, Rijece, Makarskiej i Dubrowniku do 23 st. C w Splicie.

  Słoneczny Cypr

  W Grecji prognozuje się pogodną aurę w wielu miejscach. Jedynie na Korfu przewiduje się burze. Termometry wskażą od 27 st. C w Kerkyrze do 30 st. C na Rodos. Słoneczne niebo prognozowane jest na Cyprze. Temperatura zawaha się od 30 st. C w Pafos i w Limassol do 31 st. C w Larnace. Turyści wypoczywający w tureckich kurortach mogą spodziewać się słonecznej aury. Synoptycy prognozują od 29 st. C w Bodrum do 31 st. C w pozostałych kurortach.

  Afrykański klimat

  Słoneczna aura czeka turystów, którzy wypoczywają w Afryce. Ameryka Łacińska i Indonezja znajdzie się pod chmurami burzowymi.
  W Egipcie prognozuje się upalną aurę. Termometry wskażą od 30 sat. C w Aleksandrii do 36 st. C w Sharm el Sheikh. Turyści, którzy wybrali jako destynację swojej podróży Tunezję mogą liczyć na bezchmurne niebo. Synoptycy przewidują od 28 st. C w Tabarce do 32 st. C w Tunisie, Monastyrze i na Dżerbie.W Maroko aura będzie słoneczna. Temperatura zawaha się od 27 st. C w Tangerze do 29 st. C w Casablance i w Agadirze.

  Burzowa Indonezja

  Burzowe chmury zbiorą się nad kurortami Zatoki Meksykańskiej. Meteorolodzy przewidują od 29 st. C w Cancun do 33 st. C w Puerto Plata. W Indonezji, zagrzmi na Bali, Sumatrze i w Phuket. Termometry wskażą od 27 st. C na Bali do 33 st. C w Dżakarcie.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...