Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: ostrzegamy przed opadami. Lokalnie mogą być silne

  11-09-2014 06:41 Utrzyma się niekorzystny biomet i temperatura na poziomie 16-23 st. C

  Prawie w całej Polsce pojawi się deszcz - miejscami spadnie aż 50 l/mkw.

  Fot. Kontakt 24 / Casimirus / Film: TVN Meteo

  W czwartek tylko mieszkańcy Pomorza nie będą potrzebowali parasola - w pozostałych województwach spodziewane są opady i lokalne burze. Najwięcej deszczu spadnie południowym zachodzie - miejscami nawet 50 l/mkw. W centrum także będzie deszczowo, zaś na północnym wschodzie niewykluczone, że zagrzmi i mocno powieje. Biomet tego dnia będzie niekorzystny, zaś termometry wskażą od 16 do 23 st. C.

  Jak prognozują synoptycy, w czwartek może spaść do 50 l/mkw. wody. Tak wysokie opady są spodziewane m.in. na terenach górskich na Dolnym Śląsku i na Opolszczyźnie. Na Ziemi Łódzkiej, na Ziemi Lubuskiej, w Małopolsce również popada.

  Natomiast na północnym wschodzie Polski może zagrzmieć. Jedynie na Pomorzu na niebie pojawi się słońce.

  Alarm TVN Meteo na Twitterze. Śledź @alarm_pogodowy

  Czwartek będzie najchłodniejszy we Wrocławiu i w Katowicach. Tam termometry pokażą zaledwie 16 st. C. O stopień cieplej ma być w Zielnej Górze. 18 st. C odnotujemy w Łodzi, Krakowie, Gorzowie Wielkopolskim, Poznaniu. 19 st. C będzie w Szczecinie. W Warszawie, Olsztynie, Trójmieście termometry pokażą 20 st. C. 21 st. C odnotujemy w Suwałkach. W Białymstoku i Lublinie synoptycy prognozują 22 st. C. Najcieplejszym miastem będzie Rzeszów z temperaturą 23 st. C.

   

  Warunki biometeo

  Najniższa wilgotność powietrza prognozowana jest na południu kraju. Tam osiągnie wartość powyżej 90 proc. W całym kraju meteopaci będą narzekać na bóle głowy, senność, zmęczenie. Synoptycy prognozują niekorzystny biomet.

  Prognoza pogody dla pięciu miast

  Prognoza pogody dla Warszawy

  Zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego z opadami deszczu. Temp. maks. 20 st. C. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie w Warszawie około południa 1003 hPa, spada.     

  Prognoza pogody dla Trójmiasta

  Zachmurzenie umiarkowane, po południu wzrastające do dużego. Temp. maks. 20 st. C. Wiatr północno-wschodni i wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe w Gdańsku 1019 hPa, bez zmian.

  Prognoza pogody dla Poznania
  Zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego z opadami deszczu, przejściowo intensywnymi do 15-20 l/mkw.. Temp. maks. 18 st. C. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa 1005 hPa, spada.


  Prognoza pogody dla Wrocławia

  Zachmurzenie duże z opadami deszczu, przejściowo intensywnymi do 15-20 l/mkw. Temp. maks. 16 st. C. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa 1000 hPa, spada.     

  Prognoza pogody dla Krakowa

  Zachmurzenie duże z opadami deszczu, przejściowo intensywnymi do 20-30mm. Temp. maks. 18 st. C. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa 986 hPa, spada.

 • Wrocław
  we Wrocławiu pada:(((
  ~Frank /2014-09-11 10:09
 • Na Kujawach
  we Włocławku od rana świeci słoneczko, jest ciepło - nie widać chmur.Podobno miało padać
  ~Nina /2014-09-11 08:32

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...