Informacje
 • Hiszpania z cudowną pogodą, Portugalia burzowa

  10-09-2014 20:34 Prognoza pogody dla kurortów w Europie i na świecie

  W Egipcie pojawi się na niebie tylko słońce

  Shutterstock

  Jak zapowiada się czwartek w kurortach świata? Burzowo będzie w Portugalii, w Chorwacji, w Grecji, ale też w kurortach Ameryki Łacińskiej, na Malediwach i w Indonezji. Z pełnego słońca będą się cieszyć ci, którzy przebywają w Hiszpanii i w Afryce.

  Zachmurzone niebo zobaczą turyści wypoczywający na Wyspach Kanaryjskich. Termometry wskażą od 25 st. C na Gran Canarii do 27 st. C w Teneryfie.

  Cumulonimbusy nad Portugalią

  Burzowe chmury zawisną nad portugalskimi kurortami. Synoptycy prognozują od 23 st. C na północy do 25 st. C w Vila Nova de Milfontes. Słonecznego nieba mogą spodziewać się ci, którzy na wakacje pojechali na hiszpańskie wybrzeże. Tam temperatura zawaha się od 28 st. C w Barcelonie do 35 st. C w Walencji. Lazurowe Wybrzeże będzie pod chmurami. Meteorolodzy przewidują od 24 st. C w Nicei do 30 st. C w Perpignan.

  Deszczowe Włochy

  Niekorzystna aura zapanuje we włoskich kurortach. Termometry wskażą od 22 st. C w Rimini i w Wenecji do 30 st. C w Cagliari. Burzowe chmury nasuną się i nad chorwackie wybrzeże. Synoptycy prognozują od 19 st. C w Rijece do 24 st. C w Splicie i w Dubrowniku.

  Greckie słońce

  Grecja będzie podzielona pod względem pogody. W Salonikach i na Korfu prognozuje się burze, w pozostałych kurortach zaświeci słońce. Temperatura zawaha się od 27 st. C w Kerkyrze do 29 st. C na Rodos i Krecie. Słońce pojawi się na cypryjskim niebie. Meteorolodzy przewidują od 30 st. C w Pafos i Limassol do 31 st. C w Larnace. Podobna aura zapanuje w tureckich kurortach. Tam termometry wskażą od 29 st. C w Bodrum do 30 st. C w pozostałych kurortach.

  Afrykański klimat

  W Egipcie zapanuje upalna pogoda. Temperatura zawaha się od 30 st. C w Aleksandrii do 35 st. C w Sharm el Sheikh i w Hurgadzie. Turyści, którzy wypoczywają w Tunezji, będą zadowoleni z aury. Synoptycy prognozują od 29 st. C w Tabarce do 33 st. C na Dżerbie. W Maroko niebo będzie bezchmurne. Termometry wskażą od 27 st. C w Tangerze do 29 st. C w Casablance.

  Ciemne chmury nad Ameryką Łacińską

  Burzowa aura zapanuje nad kurortami Ameryki Łacińskiej. Pogodnej pogody mogą spodziewać się ci, którzy przebywają na Dominikanie. Meteorolodzy przewidują od 29 st. C w Acapulco do 33 st. C w Puerto Plata i w Hawanie. Wczasowicze, którzy wybrali się na Malediwy mogą spodziewać się burz. Temperatura na tej wyspie wyniesie 29 st. C. Zagrzmi również w Indonezji. Jedynie Dżakarta będzie wolna od wyładowań. Synoptycy prognozują od 27 st. C na Bali do 33 st. C w Dżakarcie.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...