Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 16°C 19°C 5°C Zachmurzenie umiarkowane
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: do południa słonecznie, potem aura się popsuje

  07-09-2014 06:32 Deszcz spadnie na zachodzie i południu

  Słoneczna aura w wielu regionach naszego kraju

  Zdj: Shutterstock, film: TVN Meteo

  W ciągu dnia strefa opadów i burz zajmie południowe i zachodnie regiony Polski. W pozostałych regionach kraju aura będzie pogodna. Termometry wskażą od 22 st. C do nawet 28 st. C.

  Na początku dnia prognozuje się słoneczną aurę w całym kraju. Po południu chmury zaczną się zbierać na zachodzie i południu Polski, przyniosą one przelotne opady deszczu do 12 l/mkw oraz burze.

  Temperatura w ciągu dnia wyniesie 22 st. C w Suwałkach, 23 st. C w Białymstoku, 24 st. C w Olsztynie, Trójmieście, Lublinie i w Rzeszowie, 25 st. C w Warszawie, Łodzi i w Krakowie, 26 st. C w Katowicach, Gorzowie Wielkopolskim i w Szczecinie, 27 st. C w Zielonej Górze i w Poznaniu do 28 st. C we Wrocławiu.

   

  Warunki biometeo niekorzystne na południu i zachodzie

  Wilgotność powietrza zawaha się od poniżej 50 proc. na obszarach, gdzie prognozuje się słoneczną aurę do ponad 60 proc. na południu i zachodzie Polski.

  W większej części kraju subiektywnym odczuciem temperatury będzie ciepło, jedynie w Polsce północno-wschodniej zapanuje komfort termiczny.

  Korzystne warunki biometeorologiczne będą panowały na północnym wschodzie i częściowo wschodzie, niekorzystne zaś wystąpią w Polsce zachodniej i południowej. W pozostałej części kraju warunki biometeo będą neutralne.

  Prognoza pogody dla pięciu miast

  WARSZAWA

  Słonecznie. Temperatura maksymalna 25 st.C. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie: 1002 hPa, lekko spada.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 24 st. C. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie: Gdańsku 1015 hPa, lekko spada.

  POZNAŃ

  Słonecznie. Temperatura maksymalna 27 st. C. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie: 1002 hPa, lekko spada.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu przejściowo wzrastające do dużego, możliwy przelotny deszcz oraz burza. Temperatura maksymalna 28 st. C. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, w burzy silny. Ciśnienie: 998 hPa, lekko spada.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...