Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 2°C 5°C 1°C Deszcz przechodzący w śnieg
zwiń
Informacje
 • Burz w Europie będzie niewiele. Grzmieć będzie na Sri Lance, w Indiach i na Sumatrze

  07-09-2014 22:05 Prognoza pogody TVN Meteo dla kurortów na świecie

  Nad częścią europejskich kurortów zagrzmi, ale na ogół będzie pogodnie

  Fot. Shutterstock / Film: TVN Meteo

  Synoptycy prognozują, że w większości popularnych kurortów Europy utrzyma się aura na ogół pogodna. Miejscami jednak niewykluczone są przelotne opady deszczu i burze - zagrzmi w części Portugalii i na Lazurowym Wybrzeżu. Po drugiej stronie kuli ziemskiej parasole okażą się przydatne zarówno w Zatoce Meksykańskiej, jak i w Indiach, Sri Lance oraz na Malediwach i Sumatrze.

  W poniedziałek turystom wypoczywającym na Teneryfie, gdzie termometry wskażą 27 st. C, przydadzą się parasole z powodu przelotnych opadów deszczu. Natomiast na drugiej wyspie, Gran Canaria, utrzyma się umiarkowane zachmurzenie i temperatura 25 st. C.

  Półwysep ciepła i słońca

  Całkiem pogodnie będzie również na wyspie Madera, gdzie termometry wskażą 23 st. C. Tyle samo wskażą termometry na portugalskim wybrzeżu Półwyspu Iberyjskiego w rejonie Viana do Costelo i w Porto, gdzie pojawią się burze. Nieco cieplej będzie w umiarkowanie zachmurzonych Vila Nova de Milfontes i w Faro. Pogodnie będzie także po hiszpańskiej części Półwyspu, gdzie utrzyma się temperatura rzędu 27-31 st. C.

  Lazurowe burze, słoneczny "but"

  Zupełnie inna aura prognozowana jest dla Lazurowego Wybrzeża, gdzie niebo przysłonią burzowe chmury, zaś termometry wskażą 25-27 st. C.

  O wiele słoneczniej i pogodniej będzie w niedalekich Włoszech, gdzie wartości będą oscylowały na poziomie 26-29 st. C. Po drugiej, bałkańskiej stronie Morza Adriatyckiego, gdzie utrzyma się temperatura 24-28 st. C, także będzie słonecznie i pogodnie.

  Ciepło będzie również wszystkim przebywającym w Grecji, zarówno kontynentalnej, jak i wyspiarskiej, gdzie termometry wskażą od 27 do 31 st. C. Tylko na Cyprze, w okolicy miasta Pafos spodziewane są burze.

  Orientalny skwar

  Na brak słońca w poniedziałek nie będą narzekać urlopowicze wygrzewający się na tureckich plażach w temperaturze 28-29 st. C. Gorąco i słonecznie będzie również w Izraelu (30-38 st. C) oraz w Egipcie (30-36 st. C).

  W Tunezji natomiast utrzyma się zachmurzenie i w Monastyrze przelotnie popada. Będzie jednak bardzo ciepło - termometry wskażą 31 st. C. Pogodniej będzie na wybrzeżu Maroka, gdzie utrzyma się temperatura 26-28 st. C.

  Burzowa druga półkula

  Ciemne, deszczowo-burzowe chmury zbiorą się w poniedziałek w regionie Zatoki Meksykańskiej, gdzie utrzyma się temperatura 32 st. C. Grzmieć i padać będzie również w Indiach (35 st. C)  oraz w Sri Lance (29 st. C), podczas gdy na Malediwach (29. st. C) będzie pochmurno, ale sucho. Synoptycy prognozują, że burze pojawią się także w Tajlandii (około 30 st. C) oraz na Sumatrze (29-33 st. C).

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...