Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 2°C 5°C 1°C Deszcz przechodzący w śnieg
zwiń
Informacje
 • Wiele kurortów świata nawiedzą burze

  06-09-2014 21:23 Prognoza pogody dla kurortów w Europie i na świecie

  Burzowa aura w wielu kurortach

  Shutterstock

  Burzowo zrobi się w wielu kurortach w Europie i na świecie. Zagrzmi między innymi na Półwyspie Iberyjskim, nad Zatoką Meksykańską i Indonezją. Słońce zobaczą ci, którzy wypoczywają na Cyprze, Lazurowym Wybrzeżu i w Afryce.

  Na Wyspach Kanaryjskich pogodna aura zadowoli turystów. Synoptycy prognozują od 25 st. C na Gran Canarii do 28 st. C na Teneryfie.

  Burzowa Portugalia i Hiszpania

  Burzowa aura na wybrzeżu Portugalii sprawi, że plaże opustoszeją. Temperatura zawaha się od 22 st. C w północy do 24 st. C na południu. Chmury burzowe zawisną również nad Hiszpanią. W większości kurortów turyści usłyszą grzmoty, wyjątkiem będą Malaga, Estepona i Marbella. Meteorolodzy przewidują od 27 st. C w Barcelonie do 31 st. C w Alicante i w Walencji.

  Pogodne Lazurowe Wybrzeże

  Wczasowicze, którzy jako swój cel podróży wybrali Lazurowe Wybrzeże, nie będą żałować. Termometry wskażą od 26 st. C w Nicei do 28 st. C w St. Tropez, Tulonie, Marsylii, Montpellier, Narbonne i Perpignan. Burzowe chmury zbiorą się nad włoskim Rimini. W innych kurortach niebo będzie zachmurzone. Jedynie na Sycylii i na Sardynii prognozuje się słoneczną aurę. Termometry wskażą od 25 st. C w Wenecji do 30 st. C w Cagliari.

  Grzmoty w Chorwacji i w Grecji

  Nad kurortami Chorwacji prognozuje się burze. Nie powinno zagrzmieć jedynie w Rovinji. Temperatura zawaha się od 24 st. C w Dubrowniku do 27 st. C w Rovinji. Ośrodki turystyczne Grecji kontynentalnej i Korfu znajdą się pod chmurami burzowymi. Na Rodos i Krecie aura będzie słoneczna. Termometry wskażą od 26 st. C w Salonikach do 29 st. C w Rhetymnon. Bezchmurne niebo ukaże się oczom wczasowiczów na Cyprze. Meteorolodzy prognozują od 30 st. C w Pafos i w Limasol do 31 st. C w Larnace.Zagrzmi również w kurortach tureckich. Temperatura zawaha się od 27 st. C w Bodrum do 29 st. C w pozostałych miejscowościach turystycznych.

  Upalna Afryka

  Osoby przebywające w Egipcie mogą spodziewać się upalnej aury. Termometry wskażą od 30 st. C w Aleksandrii do 36 st. C w Sharm el Sheikh i w Hurghadzie. W Tunezji prognozuje się upalny dzień. Synoptycy prognozują od 30 st. C w Tabarce do 32 st. C w Tunisie. W Maroko niebo będzie bezchmurne. Temperatura zawaha się od 26 st. C w Agadirze i w Tangerze do 28 st. C w Casablance.

  Burze nad Zatoką Meksykańską i Indonezją

  Burzowa aura zapanuje nad ośrodkami turystycznymi Ameryki Środkowej. Meteorolodzy przewidują od 30 st. C w Cancun do 33 st. C w Puerto Plata. Na Malediwach prognozuje się opady deszczu. Termometry wskażą 30 st. C. Grzmoty usłyszą również wczasowicze wypoczywający na Indonezji. Synoptycy prognozują od 29 st. C na Bali do 32 st. C w Dżakarcie.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...