Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 6°C 8°C 3°C Zachmurzenie duże
zwiń
Informacje
 • Upalne południe Europy, burze tylko Chorwacji

  20-06-2014 19:38 Prognoza pogody TVN Meteo dla kurortów na świecie

  Coraz wyższe temperatury na południu Europy

  Shutterstock

  W sobotę na południu Europy zawitają upały. Coraz mniej burz i chmur będzie psuło turystom wakacje. Niestabilna pogoda będzie wciąż panować w Chorwacji. W basenie Morza Śródziemnego temperatury będą się wahać od 20 st. C do powyżej 40 w Izraelu.

  Na wyspach Kanaryjskich meteorolodzy przewidują pogodny dzień. Temperatura będzie oscylować od 24 st. C na Teneryfie do 22 st. na Gran Canarii. Woda ciepła, na termometrze będzie 21 kresek.
  Na portugalskiej wyspie Madera prognozuje się 18 st. C, ale za to niebo będzie prawie bezchmurne.

  W Portugalii natomiast ciepły dzień, który będzie sprzyjał plażowaniu. Jedynie na północy kraju może zagrzmieć. Temperatura prawie wszędzie osiągnie 22 st. C. I woda też będzie przyjemniejsza, temperatura wyniesie od 19 do 20 st. C.

  Burze przycichną na południu Europy

  W Hiszpanii upalne temperatury spodziewane są na całym wybrzeżu. Cieplej będzie na zachodzie, ale za to na wschodzie niebo będzie bezchmurne. Termometry wskażą 26 st. C w Barcelonie, a w Estaponie 28 st. C. Temperatura wody oscylować będzie od 21 do 23 stopni Celsjusza.

  Upały i bezchmurne niebo nastaną również na Lazurowym Wybrzeżu. Turyści będą cieszyć się piękną pogodą w ciepłej wodzie, której temperatura wyniesie od 20 do 21 st. C. Najcieplej będzie w zachodniej części francuskiego wybrzeża, termometry wskażą tam 30 st. C. Na wschodzie będzie niewiele chłodniej, w Nicei odnotujemy 26 st. C.

  We włoskich kurortach południe będzie znacznie pogodniejsze. Niebo tam zasłoni mniej chmur niż na północy. Najwyższe temperatury uraczą plażowiczów w Cagliari (31 st. C), najchłodniej zaś w Sassari, gdzie termometry wskażą 24 st. C. Woda rekordowo ciepła tego dnia będzie akurat we włoskich kurortach. Temperatura wahać się będzie od 22 do 24 st. C.

  Na turystów w Chorwacji czeka kolejny burzowy, ale upalny dzień. Słupki rtęci wskażą od 25 do 27 kresek.

  Upały na greckich wyspach

  Na greckich wyspach upały i prawie bezchmurne niebo zachęcą turystów do plażowania. Na kontynencie w Salonikach i na wyspie Korfu ciepło, ale możliwe są grzmoty i błyski. Ciepło, termometry wskażą od 26 do 28 st.C. Podobna pogoda będzie na Cyprze.

  Gorąca Afryka

  Izraelskie słońce ogrzeje turystów odpoczywających nad Morzem Czerwonym. Temperatura powietrza w Eilacie wyniesie 43 stopnie, a wody 25 st. C. Po drugiej stronie kraju chłodniej aż o 11 stopni. W Haifie prognozowane są 32 st.C. W Egipcie słupki rtęci będą wskazywać podobne wartości.
  W Maroko słońce raz na jakiś czas przysłoni samotna chmura sunąca po niebie. Synoptycy spodziewają się temperatur w zakresie od 23 do 24 st.C.

  Burze w Zatoce Meksykańskiej

  Niezmiennie w Ameryce Środkowej na turystów będą czekać wysokie temperatury i gwałtowne burze. Temperatury będą się wahać od 32 st. C w Caracas do 34 w Acapulco.

  Jeszcze cieplej będzie na północy Indii. Słupek rtęci wskaże tam 38 st. C. Na południu w Colombo synoptycy prognozują 30 stopni i ulewne deszcze.

  Na Malediwach piękna pogoda umili dzień na plażach. Bezchmurne niebo i 31 st. C sprzyjają podwodnym przygodom.

  Na Bali prawdziwy upał, zupełnie czyste niebo przegoni turystów do wody lub do klimatyzowanych pomieszczeń. Temperatura wyniesie 39 st. C i wytchnienia nie da żadna chmura.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...