Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 4°C 6°C 8°C Zachmurzenie umiarkowane z przelotnymi opadami
zwiń
Informacje
 • Upalne południe Europy, burze tylko Chorwacji

  20-06-2014 19:38 Prognoza pogody TVN Meteo dla kurortów na świecie

  Coraz wyższe temperatury na południu Europy

  Shutterstock

  W sobotę na południu Europy zawitają upały. Coraz mniej burz i chmur będzie psuło turystom wakacje. Niestabilna pogoda będzie wciąż panować w Chorwacji. W basenie Morza Śródziemnego temperatury będą się wahać od 20 st. C do powyżej 40 w Izraelu.

  Na wyspach Kanaryjskich meteorolodzy przewidują pogodny dzień. Temperatura będzie oscylować od 24 st. C na Teneryfie do 22 st. na Gran Canarii. Woda ciepła, na termometrze będzie 21 kresek.
  Na portugalskiej wyspie Madera prognozuje się 18 st. C, ale za to niebo będzie prawie bezchmurne.

  W Portugalii natomiast ciepły dzień, który będzie sprzyjał plażowaniu. Jedynie na północy kraju może zagrzmieć. Temperatura prawie wszędzie osiągnie 22 st. C. I woda też będzie przyjemniejsza, temperatura wyniesie od 19 do 20 st. C.

  Burze przycichną na południu Europy

  W Hiszpanii upalne temperatury spodziewane są na całym wybrzeżu. Cieplej będzie na zachodzie, ale za to na wschodzie niebo będzie bezchmurne. Termometry wskażą 26 st. C w Barcelonie, a w Estaponie 28 st. C. Temperatura wody oscylować będzie od 21 do 23 stopni Celsjusza.

  Upały i bezchmurne niebo nastaną również na Lazurowym Wybrzeżu. Turyści będą cieszyć się piękną pogodą w ciepłej wodzie, której temperatura wyniesie od 20 do 21 st. C. Najcieplej będzie w zachodniej części francuskiego wybrzeża, termometry wskażą tam 30 st. C. Na wschodzie będzie niewiele chłodniej, w Nicei odnotujemy 26 st. C.

  We włoskich kurortach południe będzie znacznie pogodniejsze. Niebo tam zasłoni mniej chmur niż na północy. Najwyższe temperatury uraczą plażowiczów w Cagliari (31 st. C), najchłodniej zaś w Sassari, gdzie termometry wskażą 24 st. C. Woda rekordowo ciepła tego dnia będzie akurat we włoskich kurortach. Temperatura wahać się będzie od 22 do 24 st. C.

  Na turystów w Chorwacji czeka kolejny burzowy, ale upalny dzień. Słupki rtęci wskażą od 25 do 27 kresek.

  Upały na greckich wyspach

  Na greckich wyspach upały i prawie bezchmurne niebo zachęcą turystów do plażowania. Na kontynencie w Salonikach i na wyspie Korfu ciepło, ale możliwe są grzmoty i błyski. Ciepło, termometry wskażą od 26 do 28 st.C. Podobna pogoda będzie na Cyprze.

  Gorąca Afryka

  Izraelskie słońce ogrzeje turystów odpoczywających nad Morzem Czerwonym. Temperatura powietrza w Eilacie wyniesie 43 stopnie, a wody 25 st. C. Po drugiej stronie kraju chłodniej aż o 11 stopni. W Haifie prognozowane są 32 st.C. W Egipcie słupki rtęci będą wskazywać podobne wartości.
  W Maroko słońce raz na jakiś czas przysłoni samotna chmura sunąca po niebie. Synoptycy spodziewają się temperatur w zakresie od 23 do 24 st.C.

  Burze w Zatoce Meksykańskiej

  Niezmiennie w Ameryce Środkowej na turystów będą czekać wysokie temperatury i gwałtowne burze. Temperatury będą się wahać od 32 st. C w Caracas do 34 w Acapulco.

  Jeszcze cieplej będzie na północy Indii. Słupek rtęci wskaże tam 38 st. C. Na południu w Colombo synoptycy prognozują 30 stopni i ulewne deszcze.

  Na Malediwach piękna pogoda umili dzień na plażach. Bezchmurne niebo i 31 st. C sprzyjają podwodnym przygodom.

  Na Bali prawdziwy upał, zupełnie czyste niebo przegoni turystów do wody lub do klimatyzowanych pomieszczeń. Temperatura wyniesie 39 st. C i wytchnienia nie da żadna chmura.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...