Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 5°C 12°C 3°C Przelotne opady
zwiń
Informacje
 • Będzie grzało i grzmiało. Żaden turysta nie zmarznie, ale wielu zmoknie

  19-06-2014 22:02 Prognoza pogody TVN Meteo dla kurortów na świecie

  Dla wielu popularnych kurortów w Europie i na świecie zapowiadane są 30-stopniowe upały i burze

  Fot. Shutterstock / Film: TVN Meteo

  W piątek we wszystkich popularnych regionach turystycznych na świecie i w Europie będzie mniej lub bardziej gorąco - termometry wskażą od około 20-30 st. C do nawet powyżej 40 st. C. Jednak nie wszędzie niebo będzie pogodne i czyste. W wielu, szczególnie europejskich kurortach, niebo przysłonią ciemne chmury i niewykluczone są gwałtowne burze.

  W piątek na Wyspach Kanaryjskich pogoda dopisze - termometry wskażą 22-23 st. C, a chmur na niebie będzie niewiele. Nieco chłodniej będzie na portugalskiej wyspie Funchal, gdzie utrzyma się umiarkowane zachmurzenie i temperatura 17 st. C. W części kontynentalnej niebo będzie czystsze a termometry wskażą 21-24 st. C. Cieplej będzie po drugiej, hiszpańskiej stronie Półwyspu Iberyjskiego, gdzie utrzyma się temperatura 24-27 st. C.

  Europejskie burze i upały

  Gorąco będzie także na Lazurowym Wybrzeżu, gdzie termometry wskażą od 24 st. C w Cannes do 28 st. w Perpignan. Niestety - wartościom bliskim 30-stki towarzyszyć będą gwałtowne, przejściowe burze. Gorąco będzie także we Włoszech (24-28 st. C), jednak burze pojawią się tylko na północnym wschodzie. Na zachodzie, w Sassari, Cagliari, a także na południu w Marsali, Palermo oraz w Syrakuzach utrzyma się pogodna i słoneczna aura.

  Grzmieć będzie także po drugiej stronie Morza Adriatyckiego, nad którym utrzyma się temperatura od 23 st. C w Dubrowniku do 28 st. C w Rovinj i Rijece.

  Burze pojawią się także na północy Grecji, w regionie Saloników, Kalamarii i Parali. Poza tym będzie pogodnie i upalnie - temperatura sięgnie od 26 st. C w Korfu do 32 st. C w Retimno i 34 st. C w Larnace na Cyprze.

  Afrykański skwar

  Upał na poziomie 29-37 st. C meteorolodzy prognozują natomiast dla wybrzeża Turcji. Z kolei w Izraelu temperatura sięgnie od poziomu 31 st. C do nawet 41 st. C. Wysokie wartości prognozowane są także dla Egiptu - w Aleksandrii termometry wskażą 34 st. C, w Hurghadzie 37 st. C, a w Szarm el-Szejk 40 st. C.

  Odrobinę mniej gorąco będzie na tunezyjskim wybrzeżu (29-30 st. C) oraz w Maroku (22-23 st. C). Z kolei w regionie Zatoki Meksykańskiej meteorolodzy prognozują gwałtowne burze i temperaturę 31-33 st. C. Opady deszczu i temperatura 30-37 st. C spodziewane są także na Malediwach oraz w Sri Lance i Indiach. Podobne wartości, oscylujące na poziomie od 32 st. C do 39 st. C oraz gwałtowne burze pojawią się także w Tajlandii i Indonezji.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...