Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 17°C 23°C 12°C Przejściowe zachmurzenie
zwiń
Informacje
 • Śródziemnomorskie plaże skąpane w słońcu

  11-06-2014 19:17 Prognoza pogody TVN Meteo dla kurortów na świecie

  We Włoszech pogoda będzie zachęcać do plażowania

  Fot. Shutterstock / Film: TVN Meteo

  Słońce i wysokie temperatury będą towarzyszyć turystom, którzy spędzą czwartek na plażach położonych nad Morzem Śródziemnym. Upalnie i burzowo będzie natomiast w popularnych kurortach Ameryki Środkowej i południowej Azji.

  Pogodnego nieba mogą spodziewać się zarówno turyści wypoczywający na plażach Teneryfy, jak i ci, którzy czwartek spędzą nad brzegiem Morza Śródziemnego. Jedynie we Francji mogą pojawiać się burze, choć też nie wszędzie.

  Po południu najniższe temperatury zostaną odnotowane na Kanarach. Tam słupki rtęci powędrują zaledwie do 22-24 st. C. Z kolei najgoręcej (do 35 st. C) będzie na chorwackiej plaży w mieście Rijeka. Z kolei temperatura wody wyniesie na ogół 14-17 st. C.

  Do 38 st. C

  Synoptycy prognozują, że w czwartek niebo nad kurortami Ameryki Środkowej będzie się chmurzyć. Niewykluczone, że pojawią się tam burze. Będzie gorąco, termometry wskażą około 32-33 st. C.

  W Afryce Północnej temperatury będą równie wysokie, ale tam aura stanie się znacznie bardziej pogodna. Niebo w wielu miejscach zrobi się bezchmurne.

  Turyści, którzy czwartek spędzą na plażach Madrasie i Kolombo mogą spodziewać się pochmurnego nieba i deszczu. Nieco pogodniej będzie na Malediwach. Z kolei na indonezyjskich wyspach będą pojawiać się burze, ale za to będzie bardzo gorąco. Słupki rtęci powędrują nawet do 38 st. C.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez najbliższe dwa tygodnie do Polski będzie płynąć bardzo ciepłe powietrze, a...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....