Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 3°C 1°C -2°C Zachmurzenie duże
zwiń
Informacje
 • Mokre Włochy, pochmurna Grecja. A zachodnia Europa w słońcu

  16-04-2014 08:44 Specjalna prognoza pogody "Meteo News" dla Starego Kontynentu

  Zachodnia Europa będzie pełna słońca, zaś wschodnia - deszczowa i zachmurzona

  Fot. PAP/EPA / Film: TVN Meteo

  W środę ciepło będzie mieszkańcom zachodniej Europy, gdzie parasole okażą się zbędne. Nad Bałkanami zgromadzą się ciemne chmury, a opady deszczu spodziewane są także w krajach na wschód od półwyspu. O szczegółach przewidywanej na środę pogody w Europie opowiada prezenter TVN Meteo Maciej Dolega.

  W środę na Półwyspie Iberyjskim utrzyma się dosyć pogodna aura - niebo będzie umiarkowanie zachmurzone i zupełnie czyste na wschodzie regionu, zaś przelotne opady wystąpią jedynie na północy. W ciągu dnia utrzyma się temperatura od 22 st. C do nawet 29 st. C.

  Pogoda dopisze także we Francji - niebo będzie zupełnie czyste, nie spadnie ani kropla deszczu a termometry wskażą temperaturę od 13 st. C do 24 st. C.

  "Mokra Włoszka" i Bałkany

  Z kolei na całej długości "włoskiego buta" w środę spodziewane są przelotne, słabe opady deszczu z licznymi przejaśnieniami. Na sąsiednich wyspach parasole się nie przydadzą. Temperatura we Włoszech będzie oscylowała na poziomie 12-20 st. C.

  Ciemne chmury i sporo deszczu zawisną w środę nad Bałkanami. Utrzyma się temperatura 4-13 st. na północy regionu i 18-24 na południu, gdzie synoptycy wróżą szansę na nieliczne przejaśnienia.

  Aura pogodna

  Z kolei na niebie nad Wyspami Brytyjskimi chmur będzie niewiele, a termometry wskażą 12-16 st. C. Opady deszczu spodziewane są jedynie w Glasgow na północy.

  Pogodna, słoneczna aura utrzyma się także w zachodniej Europie wraz z temperaturą na poziomie 11-15 st. C.

  Pochmurne oblicze

  W Skandynawii natomiast pogoda nie dopisze - północny zachód będzie pochmurny i mokry, a przejaśnienia spodziewane są jedynie na południowym wschodzie. Termometry wskażą 8-13 st. C.

  Sporo deszczu synoptycy zapowiadają także dla centralnej Europy, choć niewykluczone są przejaśnienia. W tej części kontynentu wartości na termometrach także nie będą wysokie, oscylując na poziomie 7-14 st. C.

  Podobnie na wschodzie Europy - deszcz pojawi się zarówno we Lwowie (13 st. C), jak i Kijowie (12 st. C) oraz w Moskwie (11 st. C). Natomiast w Mińsku, Wilnie, Rydze i Tallinie niebo będzie pogodne, a termometry wskażą 7-11 st. C.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...