Informacje
 • Grzmiało od Kujaw po Małopolskę. Miejscami spadł grad

  15-04-2014 20:22 Burzowe popołudnie w Polsce

  We wtorek grzmiało w kilku regionach kraju

  Kontakt Meteo/FLASHBYDGOSZCZ

  Zanikła aktywność burzowa utrzymująca się od wczesnego popołudnia w kilku regionach kraju. Wieczorem pojedyncze wyładowania wystąpiły na Mazowszu, a także na pograniczu Śląska i Ziemi Świętokrzyskiej.

  Wczesnym wieczorem aktywność burzowa w Polsce stopniowo słabła. Po godz. 19 zdjęcia satelitarne wykazały pojedyncze wyładowania na pograniczu Śląska i Ziemi Świętokrzyskiej. Około godziny wcześniej lokalnie grzmiało na Mazowszu.

  Wcześniej aktywne komórki burzowe tworzyły się na Śląsku i w Małopolsce - w okolicach Kalet, Dąbrowy Górniczej, Jastrzębia Zdroju, Olkusza i Chrzanowa oraz na Opolszczyźnie - w rejonie Korfantowa i Niemodlina.

  Burze przeszły też w rejonie Sieradza, w północnych okolicach Wrocławia i Strzelec Opolskich oraz w rejonie Krapkowic i Leszna.

  Zaczęło się od Kujaw i Wielkopolski

  Po południu wyładowania występowały głównie na Kujawach i w Wielkopolsce. Zarejestrowano je w rejonie Lipna, Kleczewa, Środy Wielkopolskiej i Rawicza, a także Solca Kujawskiego, Radziejowa oraz Wyrzyska, Krzywina, Krotoszyna, Wrześni.

  Pojedyncze, izolowane chmury burzowe, generujące wyładowania, pojawiły się na Kujawach i w Wielkopolsce wczesnym popołudniem.

  Legenda:

  Mapa prezentuje wyładowania atmosferyczne w czasie dwóch godzin. Każdy kolor odpowiada 15 minutom. Od najnowszych: czerwone - pomarańczowe - żółte - zielone - niebieskie - granatowe - fioletowe - różowe.

   

  Informacje o gwałtownych zjawiskach przychodziły na Kontakt 24 i Kontakt Meteo. - "Witam, przed chwilą przeszło gradobicie nad Poznaniem" - napisał Reporter 24 Rafał mszański. Grad spadł również w Bydgoszczy.


 • Dokładnie!!!
  O 13:30 rozpoczęła się burza z gradem i potworną ulewą, która trwała do 14:15.
  ~Bydgoszcz /2014-04-15 15:31

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...