Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 15°C 13°C 8°C Częściowo słonecznie
zwiń
Informacje
 • Dwa oblicza Europy. Gorący i burzliwy zachód, na wschodzie chmury i deszcz

  12-04-2014 07:54 Prognoza pogody "Meteo News" dla Starego Kontynentu

  Młodzi Rosjanie nie przejmują się 8 st. C na moskiewskich termometach

  Fot. PAP/EPA / Film: TVN Meteo

  Kwietniowa aura nie wszędzie oznacza słońce, czyste niebo i coraz wyższe wartości na termometrach. Weekend w Europie miejscami zaczyna się burzliwie - w sobotę grzmoty i pioruny dotrzymają towarzystwa opadom deszczu na Półwyspie Iberyjskim. Z kolei we Włoszech, Bałkanach czy w Wielkiej Brytanii aura będzie zmienna, o jej szczegółach opowiada prezenter TVN Meteo Maciej Dolega.

  Na Półwyspie Iberyjskim synoptycy spodziewają się prawdziwie burzliwej soboty. Obfite opady deszczu wraz z silnymi porywami wiatru i gwałtownymi wyładowaniami atmosferycznymi ominą jedynie zachodnie wybrzeże Półwyspu. Synoptycy zapowiadają temperaturę od 16-18 st. C na północy po 21-27 st. C na południu.

  Z kolei we Francji aura, choć umiarkowanie zachmurzona, będzie względnie sucha - przelotne opady wystąpią jedynie na południowej granicy kraju. Termometry wskażą 15-19 st. C.

  Wiosenne deszcze i chmury

  Odmienna aura spodziewana jest we Włoszech - deszcz pojawi się na północy i w centrum regionu. Mimo zachmurzenia i opadów synoptycy zapowiadają sporo przejaśnień i temperaturę 17-21 st. C.

  Podobna aura utrzyma się w Bałkanach. Na bałkańskim południowym zachodzie utrzyma się temperatura 18-19 st. C, a niebo będzie pełne słońca. Z kolei na północnym wschodzie regionu spodziewane jest zachmurzenie i opady deszczu o różnym stopniu natężenia i temperatura 13-19 st. C.

  Z kolei na Wyspach Brytyjskich w sobotę termometry wskażą 11-16 st. C i utrzyma się umiarkowane zachmurzenie, zaś opady deszczu - przelotne i słabe.

  Silnie zachmurzone i przelotny deszcz przy temperaturze 14-20 st.C utrzyma się natomiast nad wschodnią Europą. Podobna aura towarzyszyć będzie mieszkańcom chłodnej Skandynawii (7-12 st. C).

  Sąsiedzkie podobieństwo

  Z kolei w centralnej Europie wartości na termometrach utrzymają się na poziomie 12-18 st. C, zaś przelotny deszcz pojawi się tylko na północy regionu.

  Na wschodzie Europy pogoda będzie bardzo podobna - tylko miejscami chmur będzie więcej, choć meteorolodzy nie wykluczają rozpogodzeń. Termometry wskażą od 8 st. C w Moskwie do 14 st. C w Wilnie.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...