Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 20°C 19°C 2°C Słonecznie
zwiń
Informacje
 • Atak zimy na Wschodnim Wybrzeżu Stanów. To najpotężniejsza burza śnieżna od lat

  21-01-2014 21:37 Rozległa strefa silnych opadów śniegu przesuwa się nad terytorium USA

  - To może być największa burza śnieżna na Wschodnim Wybrzeżu od czasu tej z 26 stycznia 2011 - ostrzegają meteorolodzy. Potężna strefa opadów śniegu przesuwa się nad terenem USA i wieczorem naszego czasu dotarła do wschodnich stanów. Eksperci ostrzegają przed chaosem w komunikacji lądowej i powietrznej. W portach lotniczych od Waszyngtonu po Boston odwołano prawie 2200 lotów.

  Tysiące odwołanych lotów, pozamykane szkoły i urzędy, także biura rządu federalnego w rejonie Waszyngtonu, to skutki ataku zimy, który rozpoczął się we wtorek na wschodzie USA. Meteorolodzy ostrzegają przed obfitymi opadami śniegu i siarczystym mrozem.

  Przyjdą 40-stopniowe mrozy

  W rejonie Filadelfii i południowej części regionu Nowa Anglia oczekuje się 25-35 centymetrów śniegu, w Nowym Jorku ok. 30 cm. A po śnieżycach nadejdą zapewne arktyczne temperatury. Prognozy mówią o minus 40 stopniach Celsjusza we wschodniej połowie Stanów Zjednoczonych. Dojdą do tego porywiste wiatry.

  Tysiące odwołanych lotów

  W portach lotniczych od Waszyngtonu po Boston odwołano prawie 2200 lotów. W komunikacji lotniczej zanotowano też znaczne opóźnienia. Wiadomo już, że w środę odwołanych będzie co najmniej 450 lotów.

  W Pensylwanii, New Jersey, Connecticut, Wirginii i Wirginii Zachodniej zamknięto wiele szkół bądź przygotowano się na odesłanie uczniów wcześniej do domów.

  Największa burza śnieżna?

  Dla Waszyngtonu, a także dużych części stanów: Wirginia, Delaware, Maryland, New Jersey i południowej części stanu Nowy Jork spodziewane opady będą najprawdopodobniej największymi w tym sezonie.  - To może być największa burza śnieżna w Waszyngtonie od 26 stycznia 2011 roku - powiedział meteorolog Brian Wimer. Wówczas ponad 650 tys. odbiorców zostało pozbawionych dostępu do prądu, a tysiące osób spędziły wiele godzin w korkach.

  Chaos na drogach i na lotniskach

  Meteorolodzy ostrzegają przed sytuacją na drogach, bo nawierzchnia stanie się śliska. Spodziewane są również opóźnienia w transporcie lotniczym. Niestety opady nie będą jedynym problemem. Prognozy przewidują silne porywy wiatru, co w połączeniu ze śniegiem doprowadzi do powstania zawiei i zamieci.

  Według prognoz, pod koniec tygodnia przez dużą część USA przejdzie kolejna burza śnieżna.

 • polak
  a zapowidali srogą zimę ruscy i się sprawdziło w stanach a u nas sprawdziła się pogoda od amerykanów
  ~dolar /2014-01-21 23:09
 • Czy ktoś ich żałuje? :)
  Czy ktoś ich żałuje? :)
  ~Peyyo /2014-01-21 22:17
 • Poszukujemy cwaniaka, który po tej zimie
  potrafi przekonać Amerykanów, ze ocieplenie klimatu postępuje w osałamiającym tempie. Jesli mu się uda poślemy go, żeby przekonał Talibów do zajęcia się robieniem na drutach :)
  ~ito /2014-01-21 22:14
 • Do wszystkich madrali
  Tutaj jest ta roznica ze z kazdymi kleskami sniegu czy innymi sluzby radza sobie bardzo szybko sprawnie.Jak czytam wiadomosci z Polski to -2 sparalizowalo kraj
  ~kos111ek /2014-01-21 18:09
 • to takie łatwe
  przecież są najpotężniejsi ,już pół wieku temu byli na księżycu ,podobno szykują się na marsa ,a nie po trawią uporać się z tak małą burzą śnieżną
  ~senior /2014-01-21 17:08

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...