Informacje
 • Do soboty okresowe opady śniegu. Zdarzą się również zamiecie

  21-01-2014 10:20 Specjalna prognoza pogody "Meteo News" dla Polski

  Do końca tygodnia ma padać

  Fot. Shutterstock, film: TVN Meteo

  Synoptycy zapowiadają, że do końca tygodnia towarzyszyć nam będą opady śniegu, które chwilami moga prowadzić do zamieci. Pocieszają jednak, że kilka regionów okaże się całkiem pogodnych. W kraju utrzyma się wyraźny podział na mroźną północ i na łagodne termicznie południe.

  Na środę synoptycy prognozują opady śniegu i marznącego deszczu na południu Polski. Na pozostałym obszarze kraju będzie dosyć pogodnie, a wschodni wiatr nie będzie zbyt dokuczliwy. Najchłodniej będzie na Suwalszczyźnie (-11 st. C), a najcieplej na Dolnym i Górnym Śląsku (-1 st. C).

  Prószący śnieg do końca tygodnia

  W czwartek w kraju lokalnie pojawią się przelotne, słabe opady śniegu. Będzie im towarzyszył umiarkowany, południowo-wschodni wiatr. Termometry pokażą -11 st. C na Suwalszczyźnie, a na Dolnym Śląsku będzie 1 st. C.

  W piątek najpogodniej będzie na północy - prognozują synoptycy. W pozostałej części kraju pojawią się przelotne opady śniegu, a termometry wskażą od -10 st. C na Suwalszczyźnie do 0 st. C na Dolnym Śląsku. Tego dnia wiatr o prędkości do 60 km/h może lokalnie powodować zamiecie i zawieje śnieżne.

  Spokojniejszą pogodę synoptycy przewidują na sobotę - wschodni wiatr będzie umiarkowany, a lokalne, okresowe opady śniegu. Najniższe wartości maksymalne, jakie przewidują meteorolodzy, odnotują mieszkańcy Suwalszczyzny (-10 st. C), a najwyższe - mieszkańcy Małopolski (-1 st. C).

 • starzy ludzie
  wiedzą,że lepiej kiedy sypie i jest mróz niż pada i jest mróz!!! w tym drugim przypadku wszystko stoi i po 9 miesiącach z powodu odwołania pracy,braku pradu w mieszkaniach,pozostawania w ciepłych łóżkach,rodzi sie więcej dzieci!!!? może to jest pomy6sł Pana Boga na płatników w Kosciołach?
  ~alik /2014-01-21 20:34
 • ilona
  wojcieszków lubelskie od rana sypie
  ~ilona /2014-01-21 10:57

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...