Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 11°C 19°C 9°C Słonecznie
zwiń
Informacje
 • Atak zimy na Wschodnim Wybrzeżu Stanów. To najpotężniejsza burza śnieżna od lat

  21-01-2014 21:37 Rozległa strefa silnych opadów śniegu przesuwa się nad terytorium USA

  - To może być największa burza śnieżna na Wschodnim Wybrzeżu od czasu tej z 26 stycznia 2011 - ostrzegają meteorolodzy. Potężna strefa opadów śniegu przesuwa się nad terenem USA i wieczorem naszego czasu dotarła do wschodnich stanów. Eksperci ostrzegają przed chaosem w komunikacji lądowej i powietrznej. W portach lotniczych od Waszyngtonu po Boston odwołano prawie 2200 lotów.

  Tysiące odwołanych lotów, pozamykane szkoły i urzędy, także biura rządu federalnego w rejonie Waszyngtonu, to skutki ataku zimy, który rozpoczął się we wtorek na wschodzie USA. Meteorolodzy ostrzegają przed obfitymi opadami śniegu i siarczystym mrozem.

  Przyjdą 40-stopniowe mrozy

  W rejonie Filadelfii i południowej części regionu Nowa Anglia oczekuje się 25-35 centymetrów śniegu, w Nowym Jorku ok. 30 cm. A po śnieżycach nadejdą zapewne arktyczne temperatury. Prognozy mówią o minus 40 stopniach Celsjusza we wschodniej połowie Stanów Zjednoczonych. Dojdą do tego porywiste wiatry.

  Tysiące odwołanych lotów

  W portach lotniczych od Waszyngtonu po Boston odwołano prawie 2200 lotów. W komunikacji lotniczej zanotowano też znaczne opóźnienia. Wiadomo już, że w środę odwołanych będzie co najmniej 450 lotów.

  W Pensylwanii, New Jersey, Connecticut, Wirginii i Wirginii Zachodniej zamknięto wiele szkół bądź przygotowano się na odesłanie uczniów wcześniej do domów.

  Największa burza śnieżna?

  Dla Waszyngtonu, a także dużych części stanów: Wirginia, Delaware, Maryland, New Jersey i południowej części stanu Nowy Jork spodziewane opady będą najprawdopodobniej największymi w tym sezonie.  - To może być największa burza śnieżna w Waszyngtonie od 26 stycznia 2011 roku - powiedział meteorolog Brian Wimer. Wówczas ponad 650 tys. odbiorców zostało pozbawionych dostępu do prądu, a tysiące osób spędziły wiele godzin w korkach.

  Chaos na drogach i na lotniskach

  Meteorolodzy ostrzegają przed sytuacją na drogach, bo nawierzchnia stanie się śliska. Spodziewane są również opóźnienia w transporcie lotniczym. Niestety opady nie będą jedynym problemem. Prognozy przewidują silne porywy wiatru, co w połączeniu ze śniegiem doprowadzi do powstania zawiei i zamieci.

  Według prognoz, pod koniec tygodnia przez dużą część USA przejdzie kolejna burza śnieżna.

 • a jednak
  @wes i podobnie myslacych

  Przyzwyczaj sie bo z roku na rok bedzie coraz gorzej ;-)

  Paradoksalnie te ostanie fale mrozow i burze sniezne w USA, to skutek Globalnego Ocieplenia.

  Dla bardziej kumatych jest to bezposredni wynik gwaltownego ogrzewania Arktyki, a przez to zmniejszania roznicy temperatur miedzy Arktyka a pozostala czescia polkuli polnocnej. W konsekwencji Prad Strumieniowy (Jet Stream) slabnie i jest coraz bardziej podatny na "wyginanie", przez co masy arktycznego powietrza (tak, tam wciaz jeste jeszcze zimno w ziemie bo swiatlo sloneczne o tej porze roku nie dociera) moga lokalnie coraz latwiej przemieszczac sie na poludnie (tzw. wiry polarne).

  Dla zainteresowanych:
  http://www.motherjones.com/blue-marble/2014/01/global-warming-janus-snow
  postronnyobserwator /2014-01-22 12:10
 • I290 zawsze korki
  Co do chicago co pokazywali to na i290E zawsze sa korki nawet bez sniegu jak lato jest i o 12 w poludnie:) wiec niech tvn42 nie paniukuje:)
  ~Patryczek /2014-01-22 03:22
 • w proznie...
  BTW. Jak myslicie ile amerykanow czyta Wasze opinie ?
  ~eeM /2014-01-22 03:13
 • wprost z DC
  jest snieg, jest pieknie, nikt nie narzeka, sprzatanie drog idzie sprawnie a ludzie mimo sniezycy nadal sa dla siebie przyjemni. Znacie to uczucie ? Troche wiecej pokory i dobrego serca bo w tym 'gorszym USA' sa tez wasi.
  ~eeM /2014-01-22 03:10
 • Wyprowadzam się
  Już nie mogę, Mieszkam w NY State ale tak już jest od miesiąca. Coprawda elektryczność czy Internet są natychniast reperowane, odśnieżają, sypią solą co pare minut, ale co z tego. Mam minus 25 za oknem, ledwo somochód uruchomiłem, wiatr mnie przewrócił... NIECH ZYJE GLOBALNE OCIEPLENIE. Eko-terorystów na sybir!
  ~wes /2014-01-22 02:00

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...