Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 5°C 5°C 2°C Przelotne opady
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: w całym kraju sporo opadów. Na północy chwyci mróz

  20-01-2014 06:26 W najcieplejszym momencie dnia termometry sięgną od -11 do 5 st. C

  Prognoza pogody na dziś: deszcz, śnieg i mróz

  Fot. Shutterstock / Film: TVN Meteo

  W poniedziałek na niebie pojawi się sporo chmur, z których na północy i na wschodzie spadnie śnieg, a na zachodzie i na południu deszcz. Temperatura w kraju będzie dość zróżnicowana, słupki rtęci w najcieplejszym momencie sięgną od -11 do 5 st. C. Synoptycy zapowiadają również silniejsze porywy wiatru. Wysoka wilgotność powietrza i porywisty wiatr sprawią, że w całej Polsce biomet będzie niekorzystny.

  Poniedziałek będzie obfitował w opady i niskie wartości na termometrach. Najzimniej będzie na północnym wschodzie, w centrum i wschodzie Polski, gdzie termometry wskażą od -11 st. C (Suwałki) do -2 st. C (Lublin). Synoptycy przewidują, że w tej części kraju za dnia pojawią się opady śniegu. Prószyć będzie w Trójmieście, Bydgoszczy, Olsztynie, Suwałkach, Białymstoku, Warszawie i w Lublinie.

  Nieco cieplej będzie na zachodzie Polski - synoptycy prognozują, że termometry wskażą 0-2 st. C. Taka temperatura jednocześnie sprawi, że mieszkańcy Szczecina, Gorzowa Wielkopolskiego, Poznania i Łodzi powinni przygotować się na prognozowany przez meteorologów deszcz ze śniegiem.

  Najwyższe wartości maksymalne w poniedziałek odnotują mieszkańcy Wrocławia, Katowic, Krakowa, i Rzeszowa (3-5 st. C). W ciągu dnia pojawią się tam jedynie opady deszczu.

  Warunki biometeo

  Poniedziałek będzie charakteryzować maksymalny poziom wilgotności powietrza wzdłuż południowego zachodu. W pozostałej części kraju będzie niewiele niższy, oscylujący w granicach 90 proc. Tego dnia osoby wrażliwe na warunki biometeorologiczne mogą odczuwać dyskomfort - biomet w całej Polsce będzie niekorzystny.

  Na początku tygodnia mieszkańcy północy, wschodu i centralno-wschodnich województw będą odczuwać mróz. Zimno i chłód towarzyszyć będą osobom przebywającym w południowo-zachodnich regionach Polski.

  Prognoza dla regionów

  TRÓJMIASTO

  Pochmurno, w ciągu dnia opady śnieg. Temp. maks. -5 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 50-70 km/h, wschodni. Ciśnienie: 1015 hPa, spada.

  POZNAŃ

  Pochmurno, deszcz i śnieg - okresami marznące powodujące gołoledź. Temp. maks. 0 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, wschodni. Ciśnienie: 996 hPa, waha się.

  WROCŁAW

  Pochmurno, opady deszczu. Temp. maks. 5 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 50 km/h,wschodni. Ciśnienie: 990 hPa, waha się.

  KRAKÓW

  Pochmurno i deszczowo. Temp. maks. 4 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 50 km/h, wschodni. Ciśnienie: 975 hPa, spada.

  WARSZAWA

  Pochmurno. Rano możliwy deszcz ze śniegiem, potem śnieg (1-5cm). Temp. maks. -3 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach do 50 km/h, wschodni. Ciśnienie: 998 hPa, spada.

 • zima
  W Małopolsce w Kobylu pochmurno drobny deszczyk +5 stopni.
  ~P81 /2014-01-20 11:57
 • Oj ta zima
  A drogowców jak co roku znów zaskoczyła zima tak jakby una s zima była co kilka lat i niespodziewanie.
  Nebilet /2014-01-20 08:26
 • W tym kraju ciągle pada...
  Ciągle pada i ciemno i pada. Potem nie ma się co dziwić, że ludzie nieszczęśliwi i im odbija.
  ~Mirek /2014-01-19 21:43

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...