Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 3°C 6°C 2°C Przelotne opady śniegu
zwiń
Informacje
 • Wir polarny znowu naciera na USA. Temperatura może gwałtownie spadać

  19-01-2014 10:30 Meteorolodzy ostrzegają przed mrozem

  Wir polarny znowu zmierza na południe. Dlatego w ciągu kilku najbliższych dni na Środkowym Zachodzie i w północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych należy spodziewać się niskich temperatur - informują meteorolodzy. Według prognoz, słupki rtęci spadną prawie do -30 st. C.

  Według ekspertów z AccuWeather, wir polarny natrze na Środkowy Zachód w niedzielę wieczorem. Z kolei dwa dni później strefa niskich temperatur rozszerzy swój zasięg. Wówczas ujemne temperatury pojawią się na Wschodnim Wybrzeżu, a także w pasie sięgającym od Florydy, przez Alabamę i Kansas po Montanę.

  Do -28 st. C

  Synoptycy zapowiadają, że w poniedziałkową noc temperatura w Montanie spadnie do -28 st. C. Z kolei we wtorek w rejonie doliny Św. Wawrzyńca notowane wartości wyniosą -20 st. C. Nieco wyższa temperatura, choć również ujemna, pojawi się na północy Florydy. Jednak należy przy tym dodać, że to rzadko spotykane w tym rejonie.

  Na szczęście nie pojawi się porywisty wiatr

  Dobrą wiadomością jest to, że nie pojawią się silne porywy wiatru - podają meteorolodzy. Chociaż - dodają - temperatura będzie na tyle niska, że może stanowić zagrożenie dla mieszkańców i zwierząt. Dlatego też władze wysyłają ostrzeżenia do mieszkańców i przypominają o obowiązku zapewnienia dla zwierząt bezpiecznych i ciepłych miejsc.

  Eksperci informują również o tym, że mogą pojawić się opady śniegu na obszarze od Dakoty po rejon Nowej Anglii i na południe aż po Karolinę Północną.

 • a co z Kanada
  Znowu zaczynacie płakać nad USA a w Kanadzie przez cały czas jest koszmarna zima nieporównywalnie gorsza niż w USA i nic...CISZA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Czy USA płacą Wam za to cackanie się z nimi ? Nie wiem jak to inaczej skomentować.
  To jakaś niezdrowa miłość do USA ze strony mediów.
  ~anna /2014-01-19 13:28
 • ząbki
  a u nas -5.8.......i pada śnieg ...super......
  ~v76 /2014-01-19 12:24
 • -28st ??
  u nas co roku były takie temperatury i nikt sie temu nie dziwił... skoro Europa umiała sobie radzić to i Ameryka sobie poradzi z niskimi temperaturami... nie ma po co dramatyzować... w końcu to styczeń...
  ~rav /2014-01-19 11:38

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...