Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 23°C 23°C 11°C Słonecznie
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: deszcz na zachodzie. Sporo przejaśnień i temperatura "na plusie"

  10-12-2013 06:40 Termometry wskażą nawet do 8 st. C

  Czeka nas słoneczny, choć zimny dzień

  Fot. PAP/EPA, film: TVN Meteo

  We wtorek rozpada się na zachodzie kraju, w miarę upływu godzin strefa opadów będzie się rozszerzać i obejmie swoim zasięgiem także północ. W wielu miejscach jednak pogodę będzie kształtował wyż, dlatego należy spodziewać się także rozpogodzeń.

  We wtorek w kraju pojawi się sporo rozpogodzeń, ale synoptycy nie wykluczają opadów. W pierwszej części dnia sporo deszczowych chmur pojawi się na zachodzie kraju. Z biegiem czasu strefa opadów będzie się przesuwać i rozszerzy swój zasięg do do Wybrzeża, Kujaw i Pomorza, Warmii i Mazur oraz Wielkopolski.

  W ciągu dnia temperatura w kraju będzie zróżnicowana. Na południu i na wschodzie termometry wskażą 1-3 stopnie poniżej zera. W rejonie Olsztyna, Warszawy, Łodzi i Katowic w najcieplejszym momencie dnia odnotujemy 0-2 st. C. Cieplej będzie na zachodzie i na północy, gdzie termometry wskażą od 4 do 8 st. C.

  Zimno na wschodzie kraju

  Wilgotność powietrza w całym kraju sięgnie od 60 do 80 proc. i będzie wzrastać ze wschodu na zachód.

  Chłód odczują mieszkańcy zachodniej części Polski, a zimno - wschodniej.

  Warunki biometeo na północnym wschodzie, na wschodzie i na południu będą neutralne, a w pozostałej części kraju - niekorzystne. 

  Prognoza pogody dla pięciu miast Polski:

  WARSZAWA

  Pogodnie. Temperatura maksymalna: 1 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie po południu: 1023 hPa i rośnie.

  POZNAŃ

  Rano pogodnie. Po południu deszcz. Temperatura maksymalna: 5 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie po południu: 1023 hPa i spada.

  GDAŃSK

  Przelotne opady deszczu ze śniegiem, a nad samym morzem deszczu. Temperatura maksymalna: 4 st. C. Wiatr na ogół umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie po południu: 1033 hPa i rośnie.

  WROCŁAW

  Przelotne opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna: 4 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie po południu: 1020 hPa i spada.

  KRAKOWA

  Pogodnie. Rano lodowica. Temperatura maksymalna: 1 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie po południu: 1010 hPa i rośnie.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....