Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 11°C 16°C 11°C Zachmurzenie umiarkowane z przelotnymi opadami
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na 5 dni: liczne przejaśnienia, odrobina deszczu i śniegu

  10-12-2013 07:06 Do końca tygodnia cieplej będzie na zachodzie kraju

  Będzie prószyć śniegiem, ale też zza chmur wyjrzy słońce

  Fot. Shutterstock / Film: TVN Meteo

  Synoptycy prognozują liczne rozpogodzenia, przelotny deszcz i słabe opady śniegu. Utrzyma się dosyć wyraźna różnica w temperaturze - przeważnie cieplej będzie na zachodzie, niż na wschodzie Polski. Nie będzie jednak mroźno. Według meteorologów, do końca tygodnia temperatura za dnia nie spadnie poniżej zera.

  We wtorek w kraju pojawi się sporo rozpogodzeń, jednak synoptycy nie wykluczają opadów. W pierwszej części dnia sporo deszczowych chmur pojawi się na zachodzie kraju. Strefa opadów będzie się przesuwać, obejmując w sumie region Wybrzeża, Kujaw i Pomorza, Warmii i Mazur oraz Wielkopolski.

  Na południu i na wschodzie termometry wskażą 1-3 stopnie poniżej zera. Cieplej będzie na zachodzie i na północy, gdzie termometry wskażą od 4 do 8 st. C.

  Środa

  Synoptycy prognozują, że na zachodzie i południu kraju w środę będzie pogodnie.

  Z kolei w centrum kraju pojawi się przelotny deszcz, a na południowym wschodzie kraju może prószyć śnieg.

  Temperatura będzie dosyć zróżnicowana. Niższe wartości prognozowane są dla wschodniej części Polski (1-2 st. C). W centrum kraju słupki rtęci wskażą 3 st. C, zaś na zachodzie Polski 6-7 st. C.

  Czwartek

  Na północnym wschodzie kraju pojawią się słabe, przelotne opady śniegu. Według synoptyków, w pozostałej części kraju będzie pogodnie, a na niebie utrzyma się niewielkie zachmurzenie.

  Synoptycy przewidują, że 12 grudnia najcieplej będzie na zachodzie kraju (5-6 st. C). W centrum i na wschodzie termometry wskażą zaledwie 1-2 st. C.

  Piątek

  Meteorolodzy przewidują, że piątek będzie pogodnym dniem. Na niebie utrzyma się niewiele chmur, dzięki czemu możemy liczyć na liczne rozpogodzenia. Termometry wskażą 5-7 st. C na na zachodzie, 3 st. C w w centrum i na południu Polski, zaś na północnym wschodzie 2 st. C.

  Sobota

  Synoptycy na sobotę prognozują spore zachmurzenie i opady na północy kraju. W części zachodniej kropić będzie deszcz, a słupki rtęci wskażą 4 st. C. Z kolei w chłodnej (1 st. C) wschodniej Polsce północnej pojawi się przelotny śnieg.

  W pozostałej części kraju na niebie utrzyma się niewielkie zachmurzenie i temperatura 2-6 st. C.. Najwięcej przejaśnień prognozuje się na południu kraju.

 • Białystok
  -8.5 st. C snieg nie pada. ale i się nie topi zabaczymy czy ta ich pogoda się sprawdzi. Ale pewnie za dzień lub dwa będą co innego pisać.
  ~moss /2013-12-10 11:17
 • pogoda -mrozu nie będzie??
  Niż idąc nad atlantyk zawróci z Pół?wsch będzie krótko jak za Cara mikołaja .Wigilia mokra=3?-9 noc, to będzie na przemian
  ~asdfgh /2013-12-10 10:07
 • RE
  My Chcemy 30 Metrów Śniegu
  ~malina /2013-12-10 09:13

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W najbliższych dniach nie ma szans na powtórkę gorącej pogody, którą pamiętamy s...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....