Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 23°C 23°C 11°C Słonecznie
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: opady śniegu, nieprzyjemna plucha, chwilami silniejszy wiatr

  09-12-2013 06:50 Termometry pokażą od 1 do 7 st. C

  Prognoza pogody na dziś: popada śnieg, deszcz i deszcz ze śniegiem

  Fot. Shutterstock / Film: TVN Meteo

  Chmury, opady, dość silne porywy wiatru zdominują pogodę w poniedziałek. Za takie warunki będzie odpowiadał przesuwający się nad Polską niż z frontami atmosferycznymi. Od rana niemal w całym kraju ma padać przelotny śnieg i deszcz, ale w ciągu dnia od północy zaczną postępować przejaśnienia.

  - Na początek nowego tygodnia synoptycy zapowiadają pogorszenie pogody i wiatr o prędkości 40-60 km/h - informuje Tomasz Wasilewski i wylicza: - W poniedziałek ma być dużo chmur i opadów śniegu, śniegu z deszczem i deszczu.

  - Nad Polską będzie się przemieszczał niż z frontami, wędrując na południe kraju - wyjaśnia prezenter. Najdłużej utrzyma się na południu Polski.

  Prognozowane są przelotne opady śniegu, śniegu z deszczem oraz deszczu jak Polska długa i szeroka. Wyjątkiem będzie północna część kraju - tam jest spora szansa na przejaśnienia i rozpogodzenia.

  Chłód i "ciepło"

  - Warto zwrócić uwagę na dużą różnicę temperatur między wschodem a zachodem - podkreśla. "Ciepło" będzie mieszkańcom zachodniej części kraju, gdzie słupki rtęci sięgną nawet 7 st. C w Szczecinie i Wrocławiu.

  Niewiele mniej pokażą termometry w centrum i na południu kraju, dla którego synoptycy prognozują temperaturę 4-6 st. C.

  Najmniej wskażą termometry na północnym wschodzie. W Suwałkach słupki rtęci wskażą tylko 1 st. C, a w Białymstoku i Olsztynie 2 st. C.

  Warunki biometeo

  Poniedziałek będzie dniem nieprzyjemnym. W całym kraju biomet będzie niekorzystny, a wilgotność powietrza utrzyma się na dosyć wysokim poziomie. Na północy kraju wyniesie blisko 80 proc., a na południu kraju - 90 proc.

  Tego dnia także mimo dodatnich wartości na termometrach, nie będzie ciepło. Subiektywne odczucie zimna będzie towarzyszyć mieszkańcom północno-wschodniej części kraju. W pozostałej części będzie chłodno.

  Prognoza pogody dla regionów

  Pogoda Warszawa

  Do południa zachmurzenie duże i opady deszczu, po południu przelotne opady śniegu i przejaśnienia. Temp. maks. 4 st. C. Wiatr północno-zachodni, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 50 km/godz. Ciśnienie: 1001 hPa, szybko rośnie.

  Pogoda Trójmiasto

  Zachmurzenie duże z przejaśnieniami stopniowo postępującymi od Wybrzeża w głąb regionu. Początkowo możliwe słabe przelotne opady deszczu ze śniegiem. Temp. maks. 4 st. C. Wiatr północno-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/godz., stopniowo słabnący. Ciśnienie: 1017 hPa, szybko rośnie.

  Pogoda Poznań

  Do południa zachmurzenie duże i opady deszczu, po południu przejaśnienia. Temp. maks. 6 st. C. Wiatr północno-zachodni, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 50 km/godz. Ciśnienie: 1007 hPa, szybko rośnie.

  Pogoda Wrocław

  Zachmurzenie duże i opady deszczu. Temp. maks. 7 st. C. Wiatr północno-zachodni, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 50 km/godz. Ciśnienie: 1004 hPa, szybko rośnie.

  Pogoda Kraków

  Zachmurzenie duże i opady deszczu, po południu deszczu ze śniegiem. Temp. maks. 4 st. C. Wiatr północno-zachodni, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 50 km/godz. Ciśnienie: 990 hPa, szybko rośnie.

 • Bydgoszcz
  Było pochmurno, ale już nie jest. Świeci słońce, chmur mało.
  ~jarboj007 /2013-12-09 11:13
 • Rzeszów
  W nocy śniego od rana deszcz ..... pogoda do bani
  ~Lukass /2013-12-09 09:33
 • wiatr
  w tarnowskim znowu wieje i leje
  ~goska /2013-12-09 07:31
 • Rokitki, dolnośląskie
  Leje i wieje!:(
  ~Kasia /2013-12-09 07:21
 • zima
  Jeszcze w piątek pisali że miało być -10 nad ranem na suwalszczyznie!!
  ~daro /2013-12-09 07:12

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....