Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 17°C 30°C 16°C Słonecznie
zwiń
Informacje
 • Śnieg dotrze do Moskwy lada dzień

  20-11-2013 15:29 W rosyjskiej stolicy ma się zrobić się biało. Tak już jest w Chabarowsku
  Śnieg dotrze do Moskwy lada dzień

  Moskwa lada dzień ma zrobić się biała. Na filmie obfite opady śniegu w Chabarowsku

  Fot. Shutterstock / Film: ENEX

  Na przełomie tygodnia w Moskwie może zrobić się biało. Prognozy pogody przewidują, że w niedzielę rosyjską stolicę nawiedzą obfite opady śniegu. We wtorek ze spowodowanymi przez nie utrudnieniami zmagali się mieszkańcy Chabarowska i okolic na południowym wschodzie kraju.

  Według synoptyków opadom śniegu w Moskwie będzie towarzyszyło ochłodzenie - w ciągu dnia temperatury mają być ujemne. W nocy termometry pokażą tam od -2 do -7 st. C.

  Prognozowane na niedzielę opady śniegu będą prawdopodobnie pierwszymi tej wyjątkowo ciepłej jesieni. Co prawda w rosyjskiej stolicy śnieg prószył już w końcówce października, ale prawie nie było go widać, bo topił się od razu, gdy dotykał podłoża.

  Chaos w Chabarowsku

  Otwierające sezon zimowy opady zdążyły już się dać we znaki na południowym wschodzie Rosji. Obfite opady śniegu spowodowały we wtorek chaos komunikacyjny w Chabarowsku i okolicznych miejscowościach. Mieszkańcom zalecano, by pozostali w domach.

  Szczególnie niebezpiecznie było się na drogach, które w krótkim czasie zrobiły się śliskie. Opady znacznie ograniczyły widzialność. Służby drogowe zalecały zachowanie szczególnej ostrożności, bo takie warunki prowadziły do wielu kolizji.

  Znowu popada

  Śnieg utrudnił również życie mieszkańcom - przerwane zostały linie energetyczne, dlatego wiele osób pozostało bez prądu.

  Synoptycy ostrzegali przed kolejnym załamaniem pogody i zalecali pozostanie w domach. Zapowiadali też kolejne opady na środę.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....