Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 18°C 30°C 16°C Bezchmurnie
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na pięć dni: chłodno i mokro. Może poprószyć śnieg

  20-11-2013 06:35 Specjalna prognoza pogody "Meteo News"

  Prognoza pogody na 5 dni

  Fot. Shutterstock / Film: TVN Meteo

  Do końca tygodnia nie mamy co liczyć na łagodną pogodę. Temperatury będą się coraz bardziej oddalać od przyjemnych jak na tę porę okolic 10 st. C, a przez Polskę mają przechodzić przelotne opady deszczu. Wolna od niego ma być niedziela, ale właśnie tego dnia może pojawić się pierwszy śnieg.

  Środa ma być pochmurna z przejaśnieniami. W zachodniej Polsce synoptycy zapowiadają deszcz, przelotnie pokropić może też w Małopolsce, na Mazowszu i Podlasiu. Temperatur wyniosą od 4 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 12 st. C na Podkarpaciu.

  Wędrujące strefy deszczu

  Czwartek też zdominują chmury, ale możemy liczyć również na okresy przejaśnień. Parasole przydadzą się jedynie w północnej część kraju. Termometry pokażą od 5 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 10 st. C na Podkarpaciu.

  W piątek dla odmiany to właśnie północna Polska będzie pogodna. Według prognozy pogody w pozostałych regionach ma przelotnie padać. Temperatury maksymalne wyniosą od 5 st. C  na Nizinie Szczecińskiej do 9 st. C na Podkarpaciu.

  Zimna końcówka tygodnia

  Na Pomorzu pogodna aura utrzyma się również w sobotę. W pozostałych częściach kraju będzie się chmurzyć i padać. Na termometrach zobaczymy od 5 st. C na Suwalszczyźnie do 8 st. C na Podkarpaciu.

  W niedzielę poczujemy wyraźne ochłodzenie. w najcieplejszych godzinach dnia temperatury wyniosą tylko od 1 st. C na Podlasiu do 4 st. C na Dolnym Śląsku. Ochłodzenie sprawi, że może pojawić się pierwszy śnieg - według prognozy pogody ma przelotnie poprószyć na Podkarpaciu. W innych regionach synoptycy nie przewidują opadów - ma być pochmurnie z przejaśnieniami.

  Oglądaj pełne wydanie "Meteo News"

 • o zimie
  Porażka że na podkapraciu śnieg a nie na wybrzeżu ehhhh żyjemy w poprypanym klimacie ile ja bym dał żeby wyjechać za koło polarne np do Rovaniemi czy Ivalo tam bym się czół jak ryba w wodzie
  ~oooooooooooooo /2013-11-20 13:37

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....