Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: chmury nad całym krajem, deszcz tylko na północy

  18-11-2013 06:21 Będzie ciepło - termometry wskażą do 11 st. C

  Prognoza pogody na dziś: pochmurno i deszczowo na północy

  Fot. Shutterstock, film: TVN Meteo

  O poranku będzie mglisto, w ciągu dnia - pochmurno, ale z rozpogodzeniami. Według synoptyków, na północy Polski słabo popada. Będzie ciepło jak na tę porę roku. Termometry wskażą do 11 st. C.

  W poniedziałek rano i w pierwszej części dnia utrzymają się mgły na południu i wschodzie kraju. W późniejszych godzinach w większości regionów będzie dominować pochmurna aura z przejaśnieniami. Jedynie północna polska znajdzie się w strefie większego zachmurzenia i niewielkich opadów. W ciągu dnia może nasilić się południowo-wschodni wiatr, osiągając w porywach prędkość 45 km/h.

  Najcieplej będzie na Dolnym Śląsku (11 st. C), Górnym Śląsku (10 st. C) i w Małopolsce (9 st. C). Najniższe temperatury odnotują Suwalszczyzna (5 st. C) oraz Podlasie, Mazury i Warmia (6 st. C). W pozostałych regionach termometry wskażą 7-8 st. C.

  Przeważy neutralny biomet

  Opady deszczu sprawią, ze w północnej Polsce poziom wilgotności względnej przekroczy 80 proc. W centrum wyniesie 60-70 proc., a na południu spadnie nieco poniżej 60 proc.

  Strefy warunków biometeorologicznych będą przebiegać zgodnie z występowaniem zjawisk atmosferycznych. Na deszczowej północy biomet ma być niekorzystny, a w pozostałych regionach neutralny - tam pogoda nie powinna wpływać na samopoczucie.

  Prognoza pogody dla regionów

  Pogoda Trójmiasto

  Pochmurno z opadami deszczu. Temperatura maksymalna: 7 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 45 km/h, południowo-wschodni. Ciśnienie po południu: 1016 hPa i spada.

  Pogoda Poznań

  Rano pochmurno. Po południu przejaśnienia. Temperatura maksymalna: 8 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, południowo-wschodni. Ciśnienie po południu: 1004 hPa i spada.

  Pogoda Warszawa

  Rano pochmurno. Po południu przejaśnienia. Temperatura maksymalna: 8 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, południowo-wschodni. Ciśnienie po południu: 1007 hPa i spada.

  Pogoda Wrocław

  Dość pogodnie. Temperatura maksymalna: 11 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, południowo-wschodni. Ciśnienie po południu: 1000 hPa i spada.

  Pogoda Kraków

  Dość pogodnie. Temperatura maksymalna: 9 st. C. Wiatr umiarkowany, południowo-wschodni. Ciśnienie po południu: 992 hPa i spada.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....