Informacje
 • Zoo wita nowo narodzone flamingi. "Są takie słodkie"

  17-11-2013 10:47 Za sześć lat ptaki nabiorą charakterystycznego różowego koloru

  Kolumbijskie ZOO Santafe wita nowych gości i czeka na dwóch spóźnialskich. Mowa o wykluwających się pisklętach flamingów w ogrodzie zoologicznym w mieście Madellin. Pisklęta są oczkiem w głowie pracowników i wzbudzają zachwyt wśród gości. - Są takie słodkie - przyznają zwiedzający.

  - Młode wyglądają na zdrowe i są ciekawe świata - przyznaje Sandra Correa, dyrektorka zoo. - Cieszymy się z ich narodzin, bo to gatunek zagrożony. Cieszy mnie, gdy ich przybywa - podkreśla.

  Wzbudzają zachwyt

  - Są takie słodkie - przyznaje Mateo Peralta, który z rodzicami przyszedł odwiedzić zoo. - Był taki niezdarny jak podnosił nogę, to było zabawne. Bardzo mi się podobały - przyznał.

  Żłobki i ptasie mleczko

  Młode flamingi w skorupce jaj spędzają 28-32 dni, zanim się wyklują. Gniazdo opuszczają po około 10 dniach, jednak ich dziób nie jest wtedy jeszcze odpowiednio ukształtowany. Przez miesiąc od wyklucia są karmione przez rodziców tzw. ptasim mleczkiem - wysokobiałkową wydzieliną z wola, która ma czerowony odcień ze względu na dużą ilość czerwonych krwinek.

  Dorastając, zbliżone do siebie wiekiem pisklęta gromadzą się w ptasich żłobkach. Flamingi całym stadem opiekują się młodymi, chroniąc je. Ptaki stają się samodzielne po około 70 dniach, a lotne - po około pięciu tygodniach. Po sześciu latach zwierzęta nabierają charakterystycznego, różowego ubarwienia piór. Flamingi na wolności żyją zwykle do 33 lat, jednak w niewoli są w stanie żyć nawet powyżej czterdziestu.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....