Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 5°C 12°C 3°C Przelotne opady
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: nie babie lato, lecz deszcz. Front przejdzie nad Polską

  23-09-2013 06:27 Termometry wskażą do 18 st. C

  Prognoza pogody na dziś: przelotnie popada, w centrum się rozpogodzi

  Shutterstock

  Niemal przez całą Polskę będzie przechodził deszczowy front, który szczególnie uciążliwy będzie na południu. Prognozowane są lokalne przejaśnienia.

  W pierwszym dniu po rozpoczęciu astronomicznej jesieni chmury i deszcz przeważą nad babim latem. Jak wynika z prognozy pogody, dość pogodnie będzie jedynie na Pomorzu.

  Na pozostałych obszarach odczujemy wpływ przemieszczającego się na południe frontu atmosferycznego. Sprawi on, że będzie przelotnie padać - najdłużej w południowych regionach. W centrum kraju w drugiej części dnia ma się rozpogodzić.

  Temperatury będą dziś dość wyrównane. W większości regionów wyniosą 16-17 st. C. Chłodniej będzie tylko na Podlasiu (15 st. C) i Suwalszczyźnie (14 st. C). Najcieplejsza Nizina Szczecińska odnotuje 18 st. C.

   

  Kiepski biomet, chłód i wilgoć

  Będziemy odczuwać chłód i wilgoć. W centrum kraju poziom wilgotności względnej powietrza wyniesie 70 proc., a w najbardziej deszczowych południowych regionach przekroczy 80 proc. Na północy spadnie nieco poniżej 60 proc.

  Rozpoczęcie jesieni raczej nie poprawi nam samopoczucia. Warunki biometeorologiczne w całym kraju mają być niekorzystne.

  Prognoza pogody dla regionów

  Pogoda Trójmiasto

  Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna: 17 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 40-60 km/h, północno-zachodni. Ciśnienie po południu 1011 hPa i rośnie.

  Pogoda Poznań

  Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna: 17 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 40-60 km/h, północno-zachodni. Ciśnienie po południu: 1004 hPa i rośnie.

  Pogoda Warszawa

  Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna: 17 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 40-60 km/h, północno-zachodni. Ciśnienie po południu: 998 hPa i rośnie.

  Pogoda Wrocław

  Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna: 17 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 50 km/h, północno-zachodni. Ciśnienie po południu: 1003 hPa i rośnie.

  Pogoda Kraków

  Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna: 16 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 50 km/h, północno-zachodni. Ciśnienie po południu: 988 hPa i rośnie.

 • do MiKi
  To co napisałeś to jest obsesja, chora mania na punkcie chłodu, zimna, deszczu itd., więc wnioskuję, że jesteś świrem. Polecam udać się do odpowiedniego specjalisty. hahahahahahahahaha!!
  ~anonim123 /2013-09-23 19:00
 • :)
  A kiedy będzie DZIADZIE LATO??
  ~Baba /2013-09-23 18:50
 • babie lato?
  co to jest babie lato? coś z babami?
  ~brunetka /2013-09-23 13:49
 • I bardzo dobrze!!!
  Idzie wreszcie "chłopie lato" z prawdziwie męską, czyli chłodną temperaturą :-) Zmarzluchy niech sobie wyciągną z szafy zimowe kurtki i szaliki. Zaś prawdziwi hardcor-owcy - zacierają ręce, gdyż aura za oknem będzie super! Koniec zaduchu i letnich "rewelacji". Tutaj chłodniutka jesień ma głos :-)
  ~MiKi /2013-09-23 13:48
 • amgielska pogoda
  nie ma co narzekać... "herbatka" dobrze smakuje w takie dni ;)
  ~meteo /2013-09-23 08:53

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...