Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 13°C 15°C 2°C Zachmurzenie duże
zwiń
Informacje
 • Na razie ogrzewają nas chmury. Poranne przymrozki od weekendu

  23-09-2013 10:21 Wschód, południe z temperaturami poniżej 0 st. C

  Od weekendu możemy spodziewać się porannych przymrozków

  Fot. Shutterstock, film: TVN24

  Obecnie Polska znajduje się w zasięgu niżu, stąd tyle przelotnych opadów deszczu. Jednak taka pogoda ma też swoje dobre strony. Gdy do kraju wkracza niż, wraz z nim przychodzą chmury, a tym samym tworzy się gruba pokrywa, która zatrzymuje ciepło przy powierzchni Ziemi. Dlatego w ciągu kilku najbliższych dni, a raczej nocy, nie wystąpią przygruntowe przymrozki. Te pojawią się w weekend.

  Jesień wita nas chłodno i deszczowo, nie ma co liczyć na babie lato. W nadchodzącym tygodniu niemal codziennie można spodziewać się przelotnych opadów. Wszystko to za sprawą dominujących układów niżowych. Dodatkowo, z powodu dużej różnicy ciśnień, silnie zawieje. - Jednak pod koniec tygodnia zacznie się wypogadzać - podaje synoptyk TVN Meteo, Arleta Unton-Pyziołek.

  Całkiem ciepłe poranki

  Duże zachmurzenie oraz wysoka wilgotność powietrza spowodują, że we wtorkowy poranek temperatura nie spadnie poniżej zera. Termometry wskażą od 7 st. C na wschodzie do 13 st. C na zachodzie. Powieje jednak silny wiatr, który nieco obniży temperaturę odczuwalną. W ciagu dnia, do Polski będzie napływać chłodne powietrze, nasz kraj znajdzie się pod wpływem rozległego jęzora chłodu. Z biegiem czasu można spodziewać się rozpogodzeń, które będą powiększać się w nocy.

  Chłodniej, ale bez przymrozków

  Ze względu na rozpogodzenia w środę rano temperatury nieco spadną. Słupki rtęci powędrują od około 3 st. C na Suwalszczyźnie do 10 st. C na Ziemi Lubuskiej. Nadal jednak nie wystąpią przymrozki, ponieważ powietrze będzie wilgotne. W ciągu dnia, od zachodu wkroczy do Polski wyż. W wieku miejscach można spodziewać się przejaśnień. Taka pogoda utrzyma się do czwartku, dlatego tego dnia, nad ranem również spodziewać się można od 3 st. C na Podlasiu do około 11 st. C na Dolnym Śląsku.

  Poniżej 0 st. C

  W piątek będzie jeszcze pogodniej, dlatego też o wiele chłodniej. Słupki rtęci powędrują rano do 1-7 st. C. Dodatkowo, nad Sudetami uformuje się niewielki ukłąd wyżowy, dlatego według synoptyków, do niedzieli na pewno lokalnie można spodziewać się przymrozków na wschodzie i południu kraju.

 • ZIMA
  NIE znoszę zimy!
  ~lateczko /2013-09-24 19:16
 • Przymrozki jesienne
  Nie są konieczne i nie powinno ich wogóle być w porze jesiennej i wiosennej, z wyjątkiem zimy.
  ~anoninim12 /2013-09-24 19:08
 • Przymrozki
  Przymrozki już powinny być bo jest jesień
  ~Dawid /2013-09-24 15:16

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...